Igor Soban/PIXSELL

OCJENE - Dinamo: Šeško će zapamtiti Šutala, Ljubičić najbolji u 180 minuta, Oršić i Ivanušec ostali dužni

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 11.10.22. | 23:11

Dinamo i Red Bull Salzburg odigrali su 1:1 u četvrtom kolu Lige prvaka, pogledajte kako smo ocijenili igrače Dinama

Slažete li se s našim ocjenama?

Dominik LivakovićVratar
<p>Činilo se da je mogao 'skinuti' taj udarac Seiwalda, premda bio je to udarac kroz noge, precizan i odmjeren i teško ga je uhvatiti. Nakon toga i nije imao previše izazova za isticanje, udarci Austrijanaca uglavnom su fijukali oko njega. Ono što je morao, to je zaustavio.</p>
Ocjena
6
Stefan RistovskiObrana
<p>Igrao do 79. minute. Vidjelo se da je iza njega ozljeda, nije bio onako siguran i čvrst kao inače, nedostajalo mu je snage, a snaga mu je inače vrlo bitno oružje. Imao poneki propust u obrani i predaji lopte, ništa krucijalno, ali nije u punoj formi.</p>
Ocjena
6
Josip ŠutaloObrana
<p>On je, zapravo, zaustavio akciju Red Bulla prije gola, ali odbijena lopta je došla od Seiwalda, koji je bio precizan. Nije to Šutalova greška, a sve nakon toga bilo je sjajno. Pravovremen, siguran, nekoliko puta iznio loptu, a 'play of the day' bilo je uklizavanje s leđa Okaforu kad je išao sam prema golu. Šeško je s njim teško izlazio na kraj, pamtit će ga Slovenac, odigrao je Šutalo vrhunsku utakmicu. Najbolji Dinamov igrač</p>
Ocjena
7.5
Dino PerićObrana
<p>Od odličnih reakcija do velikih propusta. Bio je daleko od Seiwalda kod pogotka, pogodio mu je Austrijanac kroz noge. Potom red kvalitetnih poteza, sigurnih istupa, a onda u nastavku opet jedan kiks, koji red Bull nije iskoristio. Imao je puno posla, većinu ipak odradio pozitivno.</p>
Ocjena
6
Dario ŠpikićNapad
<p>Igrao do 79. minute. Kao da je bio svojevrsno iznenađenje za Red Bull, radio je na početku puno problema na desnoj strani, dobro je koristio prostor, tražio dubinu. Nekoliko je puta i dobro proigrao suigrače u šesnaestercu, ali, nije upisao asistenciju. U nastavku očito 'pao', nije više mogao u istom ritmu, imao veliku priliku glavom, nestalo je svježine.</p>
Ocjena
6.5
Arijan AdemiVezni red
<p>Igrao do 67. minute. Bio je važan u trenucima kad je Dinamo u prvom dijelu preuzimao inicijativu, povezivao zadnju liniju s ostatkom momčadi, racionalan, uvijek energičan. Šteta što u nastavku nije bolje pogodio onu povratnu loptu, nije ni ovako bilo daleko. Neočekivano izišao tako rano, valjda je Čačić imao razlog. Kad je izišao, vidjelo se koliko nedostaje Modrima.</p>
Ocjena
6
Josip MišićVezni red
<p>Igrao do 86. minte. Muči ga i dalje to stopalo, ali stisnuo je zube i opet odigrao dobru utakmicu. Ne onako sigurno kao u Salzburgu, ali malo mu se toga može zamjeriti. Racionalan, odgovoran, njegova svako dodavanje ima smisla. Pred kraj je i on 'disao na škrge', ali izdražo do kraja</p>
Ocjena
6.5
Robert LjubičićVezni red
<p>Gledajući dvije utakmice sa Salzburgom, bio je ukupno najbolji Dinamov igrač. Okrunio je ovu partiju pogotkom, uz malu pomoć suparnika, ali i bez gola bio je raspoložen, sveprisutan, pritiskao kad je trebalo, nudio se, probijao. Još samo da je koji put nešto bolje centrirao, nedostajalo je to završno dodavanje.</p>
Ocjena
7
Luka IvanušecVezni red
<p>Igrao do 79. minute. Opet je zakazao baš tamo gdje je trebao biti pravi, u predaji lopte. Baš nakon njegove loše predaje, Dinamo je primio prvi gol, a do izlaska iz igre, još je dvaput na sličan način otvorio kontru Salzburgu. Tražio je igru, nudio se, promet je bio velik, ali zarada mala. Imao i dvije prilike, mogao je bolje reagirati.</p>
Ocjena
5.5
Bruno PetkovićNapad
<p>Ponajbolji Dinamov pojedinac u prvom dijelu, radio je upravo ono što je trebao. Dobivao duele, proigravao, mijenjao strane, a čak i zabio gol, koji je, iz nekog razloga poništen. U nastavku je bilo vidljivo da je i on izgubio silu i snagu, padao je u prezentaciji.</p>
Ocjena
6.5
Mislav OršićNapad
<p>Nije bio pravi, nije bio opasan kao što se očekuje. Često stajao i preblizu Ljubičiću, željan, gladan lopte i gola. Ali, nije došao u priliku, nije imao prostora. A kad je imao loptu na lijevoj nozi na vrhu šesnaesterca loše je pucao, dodavanje Drmiću činilo se bolji rješenjem. Austrijanci su ga u obje utakmice dobro zaustavili.</p>
Ocjena
5.5
Josip DrmićNapad
<p>Od 67. minute umjesto Ademija. Nije niti dobio loptu, niti ju je osvojio, više je napravio u 10 minuta u Salzburgu nego sad u pola sata.</p>