OCJENE - Dinamo: Moharrami sve dobro bacio u vodu, impuls s klupe i zamjene trebali su doći ranije

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 05.10.22. | 20:30

Nogometaši Dinama upisali su minimalan poraz na gostovanju u Salzburgu.

Evo kako smo mi vidjeli izvedbu Plavih u ogledu protiv Red Bull Salzburga. Slažete li se s našim ocjenama?

Dominik LivakovićVratar
<p>Tek jedna nesigurnost, kad je nepotrebno ispucao loptu nogom, imao je sreće kad ga je Šeško pogodio u glavu na crti nakon kornera. Ali, istaknuo se i s dvije-tri odlične obrane, posebno onog udarca Šeška kojim je Salzburg mogao povesti 2:0</p>
Ocjena
6.5
Kevin Theophile-CatherineObrana
<p>Igrao do 76. minute. Ne igra puno u zadnje vrijeme, što zbog ozljeda, što zbog Čačićevih planova pa je uoči susreta bilo straha kako će odigrati ovu utakmicu. A bio je na dobroj razini. Zalomilo mu se nekoliko propusta i krivih procjena, ali u najvažnijim situacijama bio je tamo gdje treba biti. Čak i pred suparničkim golom u dobroj poziciji, no, nije napadač, ne treba ga kriviti za lošiji udarac</p>
Ocjena
6.5
Josip ŠutaloObrana
<p>Opet miks sjajnih, lucidnih rjrešenja pa nekoliko grešaka, opasnih propusta. Nekad djeluje i prehrabro, premirno, a presing Austrijanaca bilo je teško izdržati s loptom u nogama. Ipak, većinu zadataka odradio je dobro, nisu njegove greške bile odlučujuće i krucijalne</p>
Ocjena
6
Dino PerićObrana
<p>Svih 90 minuta hrvao se sa Šeškom, naravno, jedini je koji mu i stasom može parirati. Dobro je Perić počeo, daleko od šesnaesterca osvajao duele protiv Slovenca, ali kako je utakmica odmicala tako je Šeško bio sve odlučniji i čvršći u skoku. Nije zabio, ali imao je dvije-tri dobro prilike, u kojima Perić nije bio pravovremen.</p>
Ocjena
6
Sadegh MoharramiObrana
<p>Igrao do 79. minute. Nesmotren, naivan, neoprezan start za kazneni udarac. Da, može se raspravljati je li prestrog, bi li netko drugi sudio ili pogledao VAR. Ali, sve to nije alibi za stavljanje ruke na vrat suparniku u vlastitom 16-ercu. Uzalud one dobre stvari koje je napravio do tog trena, iako, vidjelo se da mu pada koncentracija, time i razina izvedbe. </p>
Ocjena
5.5
Josip MišićVezni red
<p>Bio je upitan za utakmicu, ali to se nije vidjelo. Njegov udarac s 20-ak metara bila je jedna od najboljih prilika za Modre, a na sredini je odradio dobar posao. Racionalno i točno je dijelio lopte, mijenjao strane, smirivao igru kad je mogao. Nedostaje mu brzine, to znamo, zato je nekad zaostao, ali nadomještao je to pametnim odlukama.</p>
Ocjena
6.5
Arijan AdemiVezni red
<p>Potrošio se, kao i uvijek, međutim, nedostajao je onaj njegov klasični doprinos u igri prema naprijed. Jednom je došao u šesnaesterac, pucao glavom, nakon toga rijetko smo ga vidjeli u napadačkim rolama. Iako je bilo vremena i prostora. Očito je više razmišljao o obrani, da ne ostane prostor suparniku. Uglavnom je dobro zatvarao koridore prema Livakoviću.</p>
Ocjena
6
Robert LjubičićVezni red
<p>Najbolji Dinamov igrač, možda ima poseban motiv protiv Red Bulla još iz austrijskih dana. Odradio sve obrambene zadatke, 'milijun' puta mijenjao stranu, ubacivao se na krilo. Tu možda nije bio dovoljno konkretan, ali, toliko je posla napravio na visokoj razini da mu je teško išta zamjeriti. Sve pohvale za izvedbu!</p>
Ocjena
7
Luka IvanušecVezni red
<p>Igrao do 87. minute. Najbolje će ga opisati riječ - nedorečen. Imao je loptu u nogama, stalno se očekivalo da će nešto s njom napraviti. Proći, dodati, pucati. Ali, ostao je bez pravog učinka. Imao je i jednu šansu, loše je pucao lijevom nogom.</p>
Ocjena
5.5
Mislav OršićNapad
<p>Igrao do 79. minute. Tražio je čitavu utakmicu mjesto, poziciju s koje bi mogao 'ubosti'. Bio je lijevo, u sredini, desno, mijenjao strane, radio u defenzivi... No, onaj glavni dio posla je izostao, nije, praktički, nijednom ugrozio suparnički gol. I kad je imao loptu, nije bio konkretan, dobro su ga 'Bikovi' čuvali.</p>
Ocjena
5.5
Bruno PetkovićNapad
<p>Radio je što se od njega očekivalo, podijelio je nekoliko lopti svojim suigračima u svom stilu. Ovog puta oni to nisu iskoristili. Nije komplicirao, pomagao i u defenzivi.</p>
Ocjena
6
Josip DrmićNapad
<p>Ušao u 75. minuti umjesto KTC-a i promašio veliku priliku. Imao je 'jedan na jedan', napadač njegove reputacije to je morao zabiti.</p>