
Novi ugovor pa dva komada: Rijeka na krilima Amera Gojaka do nove pobjede u Sloveniji
Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 30.06.26. | 21:25
Matjaž Kek može biti zadovoljan rezultatom, ali posebno ga je naljutilo ponašanje jedno igrača koji je u 3. minuti pokušao prodati tunel protivnik u dok je bio u svojem 16-ercu, zbog čega ga je slovenski strateg izvadio iz igre u 15. minuti.
Nogometaši Rijeke pobijedili su Brinje Grosuplje, novopečenog slovenskog prvoligaša, rezultatom 3-0 u drugoj pripremnoj utakmici odigranoj u Kranjskoj Gori.
Prvih desetak minuta utakmice proteklo je bez prilika na obje strane. U 17. minuti Oreč je oduzeo loptu na desnoj strani i odlično ubacio, Puljić se našao u odličnoj prilici pred golom, ali udarac glavom nije bio precizan.
Bio je to uvod u 24. minutu i sjajnu akciju za vodstvo Bijelih. Majstorović je odigrao dugu loptu za Dantasa koji je prebacio za Puljića. Napadač Rijeke odlično se snašao i kroz noge braniča slovenske momčadi provukao loptu u mrežu – 1-0.
U 26. minuti Puljić je odigrao za Dantasa koji je odložio za Adjeija čiji je udarac blokiran. Uslijedilo je nekoliko kornera za Bijele, valja izdvojiti udarac Husića iz okreta, te pokušaj glavom Majstorovića. U 31. minuti opasan ubačaj Devetaka “zakačio” je braniča Brinja, ali lopta, na sreću za slovensku ekipu, nije završila u mreži.
Rijeka je nastavila pritiskati, u 35. minuti Oreč je odigrao za Puljića, koji se riješio pratnje braniča i klizećim startom uspio doći do lopte ispred Štrasbergera. Dodir je bio dovoljan da skrene loptu koja je okrznula vratara Brava i završila na nozi Gojaka – 2-0.
Gojak je blizu drugog gola bio u 42. minuti. Nakon jednog ispucavanja riječke obrane, Puljić je spustio loptu i gurnuo za Gojaka koji se sjurio prema golu Brinja. Umjesto udarca, veznjak Rijeke nesebično je pokušao pronaći Adjeija na suprotnoj vratnici, ali dodavanje nije bilo precizno i prilika je propala.
Brinje je bolje krenulo u nastavak utakmice, u 51. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Dobnikar je snažno pucao, lopta se odbila od bloka, a pokušaj Jovičevića otišao je pored gola. Rijeka je kroz visoki pritisak ponovo došla do prilike u 53. minuti, Puljić je ostavio za Dantasa koji je ostao sam pred golom Brinja, ali udarac je otišao uz vratnicu.
Minutu kasnije Rijeka je ponovo pred golom suparnika, Ćubelić je podvalio loptu za Gojaka koji je poentirao – 3-0.
U nastavku valjda istaknuti dobar udarac Adjeija (60.) i još nekoliko dobrih akcija Rijeke koji nisu rezultirali golom, te pokušaj Saha u 83. minuti čiji je udarac od bloka otišao preko grede. Brinje je u završnici tražilo 'počasni' gol, udarac Vlahovića otišla je malo iznad grede uz dodir Kovača, a vratar Rijeke odlično je reagirao i na udarac Dobnikara.
Spomenimo i da rani izlazak Gabriela Rukavine iz igre nema veze s ozljedom već ga je Matjaž Kek odlučio povući s terena nakon što je na svojoj polovici, odnosno u 16-ercu Rijeke, pokušao protivniku prodati 'tunel' u 3. minuti utakmice, što je slovenskog stratega razljutilo do te mjere da ga je u 15. minuti izvadio iz igre. Rijeka sljedeću prijateljsku utakmicu igra 3. srpnja protiv Radomlja (17.30 sati). (rv, I.A.S.)

.jfif.we.webp.webp)









