Nova pobjeda Mađara, Bosanci pukkli u Tampereu

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 08.06.19. | 00:09

Mađari misle ozbiljno.

U ostalim poslijepodnevnim utakmicama Mađarska je u Bakuu odnijela vrijedna tri boda pobjedno 3:1 protiv Azerbejdžana u borbi za plasman na Euro iz naše E grupe. Naši sjeverni susjedi su poveli sa 2:0 golovima Willija Orbana u 18. i 53. minuti. Domaćini pod vodstvom Nikole Jurčevića su smanjili u 70. minuti i ubrizgali malu dozu nade, no ona je nestala odmah minutu poslije pošto je Holman zabio za, na kraju konačnih 3:1. Hrvatska i Mađarska imaju identičan broj bodova, kao i gol razliku, no Mađari drže prvo mjesto radi onog nesretnog poraza u ožujku.

Reprezentacija BiH Roberta Prosinečkog, neće po dobrom pamtiti gostovanje u Tampereu kod Finaca i porazom od 2:0 s dva gola najboljeg strijelca Championshipa Teemua Pukkija, već u ranoj fazi kvalifikacija kompromitirali šanse za plasman na Euro. Najgore od svega je što je, s obzirom na prikazano, su naši susjedi još i dobro prošli – vratar Ibrahim Šehić imao je nekoliko odličnih intervencija kojima je spriječio blamažu Zmajeva.

Kvalifikacije Euro 2020., ostali poslijepodnevni rezultati:

Island – Albanija 1:0 (Gudmundsson)

Armenija – Lihtenštajn 3:0 (Ghazaryan, Karapetian, Barseghyan)

Estonija – Sj. Irska 1:2 (Vassiljev; Washington, Magennis)

Moldavija – Andora 1:0 (Armas)

Rusija – San Marino 9:0 (Cevoli A.G., Dzyuba 4,  Smolov 2, Kudryashov, Miranchuk)

Nikola JurčevićRobert ProsinečkiTeemu PukkiBiHMađarskaKvalifikacije za EuroEuro 2020