Nedjelja u znaku domaćina: Club Brugge u pobjedničkom tonu

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 04.08.14. | 10:55

Jučer su odigrane tri posljednje utakmice 2. kola belgijske Pro lige...

Na sva tri dvoboja slavili su domaćini. Lokeren je s 2:1 svladao Waregem, a do početne prednosti stigao je već u prvom napadu kada je poentirao Dutra. Gosti izjednačuju tik prije odlaska na odmor, no u 67. minuti opet je strijelac Junior Dutra za pobjedu Lokerena.

Nakon što su sa čak 3:0 svladali Brondby u prvom susretu 3. pretkola Europske lige, nogometaši Club Bruggea nastavili su pobjednički i u domaćem prvenstvu. Istina, kod kuće su se protiv Liersea mučili i više nego što se očekivalo, međutim zgoditak Refaelova iz 42. minute bio je dovoljan za minimalno slavlje i maksimalnih šest bodova Club Bruggea poslije dva odigrana kola.

Gent je pak s 3:1 pobijedio Mechelen, iako je na poluvremenu imao rezultatski zaostatak. Ipak, u nastavku se iskazao dvostruki strijelac Depoitre, a jedan gol dodao je Raman za uspješan start pred domaćom publikom. Naš Ante Puljić igrao je za Gent prvih 45 minuta.