Najtrofejniji europski trener: NBA je mafija
Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 10.12.19. | 09:22
Bez dlake na jeziku.
Legendarni i po većini najveći trener Starog kontinenta Željko Obradović u intervju za Sportando je prokomentirao NBA i njihov odnos prema europskim trenerima.
"Nadam se da će jednog dana u NBA ligu otići i europski trener i pokazati im sve naše vještine. Već ih je dosta spremno za to, no tamo ih sada nema, a jasno je i zašto - NBA je mafija", poručio je Obradović.
„Ne daju našim trenerima da rade tamo i nitko neće pričati o tome. Ja mogu to reći, jer mene NBA liga ne zanima…“.
„U NBA ligi je nevjerojatna organizacija, ali Europa je proces, napredujemo iz godine u godinu. Naša košarka je možda zanimljivija od NBA-a, to misli još dosta ljudi“, zaključio je Obradović.
Željko Obradović je u karijeri vodio Partizan, Joventut, Real Madrid, Panathinaikos i Fenerbahče te je svaku momčad odveo na krov Europe, a sveukupno je uzeo devet naslova što ga čini najtrofejnijim trenerom Starog kontinenta.
Također ga se nebrojeno puta povezivalo s klubovima iz NBA lige, no srpski stručnjak se nikad nije odlučio otisnuti preko Bare, a sad je i objasnio da ga to jednostavno ne zanima.
(foto: Reuters)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Counter Strike
Mali Nogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.