
Mlakarov 'naklon' i Melnjakova raketa uz Sentićevu obranu jedanaesterca donijeli Hajduku prolaz u Kupu
Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 08.11.22. | 15:50
Bijeli nastavljaju put ka obrani prošlosezonskog trofeja
Još jednu kvačicu na putu ka obrani trofeja Kupa može staviti momčad Hajduka. U osmini finala ugostili su ih Mladost Ždralovi u Bjelovaru, a slavili su Splićani protiv ambicioznog trećeligaša s 2:0.
Bijeli nisu htjeli prepustiti ništa slučaju, a trener Mislav Karoglan poveo je najjače raspoložive snage na put i pokazao da opuštanje nije opcija. Ipak, od prve minute odlučio dati priliku mlađim igračima poput Rokasa Pukštasa i Dominika Prpića, a u prvih 11 krenuo je i veznjak Jani Atanasov. Odlučio Karoglan početi i s najzvučnijim imenima poput Marka Livaje, Filipa Krovinovića, Chidozie Awaziema, Stipe Biuka, Daria Melnjaka te Karla Sentića i Jana Mlakara.
Shatili su od početka Splićani ulogu favorita i tako krenuli u utakmicu. Kružili su po protivničkoj polovici, a prvi opasan trenutak za vratara domaćih Ilinčića bio je u 13. minuti. Odlučio se tad Krovinović okušati svoj udarac s 30-ak metara, a lopta je završila na gredi. Nastavili su Bijeli pritiskati pa smo ponovno vidjeli opasnost pred vratima domaćih i u 18. minuti.
Atanasov je ubacio iz kornera u kazneni prostor domaćih, a Prpić je ostao sam na pet metara i uputio udarac glavom koji je uspio obraniti Ilinčić.
Nagrada za napade stiže u 33. minuti kad je Livaja ušao u kazneni prostor do lijeve stative, a na drugoj pronašao Mlakara koji je glavom pospremio loptu u mrežu za 0:1.
Tu se otvorilo za Splićane koji su povisili vodstvo u 39. minuti. Filip Krovinović primio je jednu loptu duboko na lijevoj strani i primijetio pri vrhu kaznenog prostora Darija Melnjaka. Dodao je do lijevog beka koji se odlučio na udarac s ruba kaznenog prostora i iskosa sjajno pogodio u suprotni kut za 0:2.
To je i rezultat s kojim se otišlo na odmor. Imali su i domaći svojih prilika u prvom dijelu, povezali su nekoliko napada, imali jedan udarac koji je otišao izvan okvira, a sve je prošlo bez ozbiljnije opasnosti za Sentića.
Nastavili su hajdukovci napadati i u drugom dijelu. Zaprijetio je Livaja iz slobodnog udarca kojeg je sam izborio u 47. minuti, a lopta je završila iznad gola. Na drugoj strani domaći su čekali svoju priliku, a u 53. minuti za udarac se izborio Raužan koji je dobio loptu od Barabana, ali njegov pokušaj je završio pored gola. Samo četiri minute kasnije domaći su došli u priliku smanjiti nakon greške Awaziema. Ubacio je Franceković s desne strane na peterac, a tamo loptu rukom zaustavio stoper Hajduka. Sudac Čulina pokazao je na bijelu točku, a izvođač za Ždralove bio je iskusni Ivan Baraban. Odabrao je stranu, a Sentić ga je pročitao i obranio njegov udarac. Nije tu završila gužva i opasnost koju je na kraju očistio Fossati, a u toj gužvi se ozlijedio Sentić. Da se i drugi vratar nakon Lovre Kalinića ozlijedio veliku brigu bi imao Karoglan, no srećom po Bijele nastavio je Sentić s igrom.
Karoglan je u ovom susretu vidio priliku za minutažu još nekim mladim igračima pa je u 75. minuti u igru poslao Ivana Šarića i Ivana Krolu, a odlučio je odmoriti Krovinovića i Livaju umjesto kojih su Hajdukovi mladići ušli. U 85. minuti Krolo je ispitao budnost Ilinčića, odlučio se na udarac s 20-ak metara, lopta je išla pod gredu, a vratar domaćih ju je uspio odbiti u korner. Dvije minute kasnije Ilinčića je testirao i Atanasov iz slobodnog udarca, a vratar domaćih je ponovno bio na razini i ukrotio udarac veznjaka. Do kraja su Splićani priveli susret mirno do pobjede kojom nastavljaju put do obrane prošlogodišnje titule.
Mladost Ždralovi - Hajduk 0:2
Stadion: Bjelovar
Sudac: Ante Čulina (Zagreb); pomoćnici: Dario Kolarević, Mile Varivoda (Zagreb), četvrti sudac: Toni Dadić (Zagreb)
Strijelci: Jan Mlakar (33., Marko Livaja) 0:1, Dario Melnjak (38., Filip Krovinović)
Žuti kartoni: Chidozie Awaziem (Hajduk), Toni Bezina (Mladost Ždralovi)
Crveni karton: /
Mladost Ždralovi: Ilinčić, Ljuboja, Šuto, Abramović(od 75. Bošnjak), Herceg, Franceković(od 60. Guja), Brezina, Jakšić, Jajalo(od 84. Čoradš), Raužan(od 75. Kunštek), Baraban(od 60. Kožarić)
Hajduk: Sentić, Prpić, Awaziem(od 62. Simić), Melnjak, Fossati(od 62. Vuković), Atanasov, Krovinović(od 75. Krolo), Biuk, Pukštas, Mlakar, Livaja(od 75. Šarić)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.