.jpg.webp)
Mladi talentirani Stjepić za Germanijak: “ Na zemlji sam, ali sanjam Hajduk, Milan i Real!”
Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 20.06.25. | 13:00
U razgovoru za Germanijak Marko je otvoreno progovorio o svojim počecima, planovima i snovima, a svoj pogled na njegov razvoj dali su i njegovi treneri.
Mlad, brz, eksplozivan i maksimalno posvećen – tako bi se u nekoliko riječi mogao opisati Marko Stjepić, talentirani krilni napadač rođen 2007. godine, koji polako, ali sigurno gradi put prema ozbiljnoj nogometnoj karijeri. U razgovoru za Germanijak Marko je otvoreno progovorio o svojim počecima, planovima i snovima, a svoj pogled na njegov razvoj dali su i njegovi treneri.
"Moj nogometni put započeo je u NK Dalmatinac, gdje sam napravio prve korake s balunom. Tu sam zavolio nogomet i počeo ozbiljnije trenirati. Od početka sam imao veliku volju i upornost jer živim za nogomet, gdje god igrao. Nedavno sam radio neka testiranja i ti podaci mi daju dodatni motiv za još jači rad – skok s mjesta bez korištenja ruku iznosio mi je 51 cm", priča Marko.
Iako su mladi igrači često u potrazi za svojom idealnom pozicijom, Marko nema sumnje gdje se najbolje osjeća.
"Najviše igram na poziciji lijevog krila i dugoročno se upravo tu vidim jer mogu najbolje iskoristiti svoju brzinu, šut i igru jedan na jedan. Ove sezone postigao sam 14 pogodaka, a mogao sam i više da sam stalno igrao na svojoj poziciji. No, uvijek sam u službi momčadi."
Markov napredak ne bi bio moguć bez pravih ljudi uz njega.
"Najviše bih istaknuo svog kondicijskog trenera Dalibora Jurića. On me učinio bržim, agilnijim i snažnijim, što mi je pomoglo da dignem igru na višu razinu."
Dalibor Jurić potvrđuje Markove riječi.
"Marko već u ovoj fazi razvoja pokazuje ozbiljne kvalitete modernog nogometaša. Visok je 187 cm, izuzetno brz i snažan. Posebno se ističe u promjeni smjera i maksimalnoj brzini. Kontinuirano radi na sebi, dolazi motiviran i uvijek traži način kako biti bolji. Rijetko se sreće takva kombinacija fizičke moći, radne etike i mentalne zrelosti."
Marko je značajan dio formativnih godina proveo u RNK Splitu.
"Tamo sam se najviše razvio, ali zbog stečaja kluba morao sam otići i prešao sam u Primorac, gdje sam nastavio svoj put."
Trener Primorca, Zoran Roglić, o Marku ima samo riječi hvale.
"Prvenstveno je dobar momak, pristojan, pozitivnog karaktera i izrazito motiviran za rad i napredak. Fizički je izuzetno spreman, posebno u fazi napada – brzina mu je velika prednost. Odlikuje ga odličan udarac, pogotovo izvan 16 metara, a voli igru jedan na jedan koju zna pretvoriti u svoju korist."
O mogućem prelasku u seniorski nogomet Marko govori smireno: "Trenutno sam fokusiran na svoj razvoj. Znam da je prijelaz u seniore veliki korak. Postoje određeni razgovori i interes, ali koncentriran sam na to da budem spreman kad dođe prava prilika."
Najveći oslonac mu je obitelj.
"Uvijek su uz mene, bez obzira ide li sve po planu ili ne. Njihova podrška mi daje snagu da idem dalje."
Uz intenzivne treninge i utakmice, Marko uspješno usklađuje i školu.
"Idem u jezičnu gimnaziju. Nakon srednje škole želim se u potpunosti posvetiti nogometu i profesionalnoj karijeri, ali fakultet mi je u planu kasnije."
Dotaknuli smo se i sezone u kojoj je postigao najveći napredak.
"Izdvojio bih sezonu kad sam prešao u RNK Split. Tada sam najviše napredovao jer me trener Goran Njegić odmah stavio da igram za starije godište i dao mi je veliko povjerenje, a bio mi je i velika podrška."
Trener Njegić potvrđuje: "Marko je igrač koji pokazuje ekstremnu krajnju brzinu, eksplozivnost, odličan dribling i sposobnost za igru jedan na jedan. Ima radne navike i momčadski duh na najvišoj razini, a pred njim je, uz sustavan rad, potencijal za najveće domete."
Na kraju, ne skriva svoje snove.
"Hajduk mi je prva nogometna ljubav i san mi je jednog dana istrčati pred punim Poljudom. Naravno, kao i svakom nogometašu, san mi je zaigrati za najveće svjetske klubove poput AC Milana ili Real Madrida."
"Na kraju bih se stvarno htio zahvaliti svim profesoricama i profesorima u 2. jezičnoj gimnaziji u Splitu. Kao nogometašu, nije mi uvijek lako uskladiti sve obaveze, ali oni mi stvarno izlaze u susret, imaju razumijevanja i daju mi veliku podršku. To mi jako puno znači i na tome sam im iskreno zahvalan", zaključuje Marko.
(Duje Filipović-Grčić)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
Basket 3x3
Hokej na ledu
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Kriket
Counter Strike
Odbojka na pijesku
Dota
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.