EXPA/ Reinhard Eisenbauer/EXPA

Marin Ljubičić pocrvenio u 10. minuti, LASK prepustio čelo ljestvice Salzburgu

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 04.09.22. | 19:20

Zanimljivo, obje momčadi zabile su s isključenim igračima.

Nakon četiri uzastopne pobjede LASK je u Linzu remizirao s Reidom (1:1) te je Dinamov suparnik u Ligi prvaka Red Bull Salzburg ostao na čelu ljestvice s bodom više ispred momčadi iz Linza. Najbolji strijelac lige, igrač Hajduka na posudbi u LASK-u danas nije zabio, ali je pocrvenio već u 10. minuti te je njegova momčad čak 80 minuta morala igrati s desetoricom igrača.

Ljubičić je laktom udario braniča Rieda Lacknera, a sudac je nakon VAR pregleda 20-godišnjem Hrvatu pokazao crveni karton.

Domaćin je i s igračem manje poveo, u posljednjim trenucima prvog dijela zabio je Keito Nakamura. U 65. minuti je isključen i gostujući igrač David Ungar, a 12 minuta kasnije Ried je izjednačio golom Philippa Pomera.

Za goste je do 86. minute igrao Leo Mikić.

Ovim remijem LASK je ispustio vodeću poziciju na ljestvici, sada je drugi sa 17 bodova, bod manje od vodećeg RB Salzburga. Ried je deseti s pet bodova, jednim bodom više od "fenjeraša" Altacha.