ERIC GAILLARD/Action Images

Majer debitirao u porazu Rennesa, Kovačev Monaco do prve pobjede u sezoni (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 29.08.21. | 17:36

Momčad iz Monte Carla slavila je na gostovanju kod Troyesa, dok je Angers, bez Matea Pavlovića, svladao Rennes minimalnim rezultatom.

Danas je na rasporedu u Ligue 1 čak sedam utakmica. Bogat nogometni dan otvorili su Troyes i Monaco, a u susretu koji je počeo u 12:30 sati slavio je sastav Nike Kovača rezultatom 1:2. Prvo ime utakmice bio je dvostruki strijelac Diop (40', 58'), dok je pogodak Troyesa bio autogol Aguilara (51').

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena. Gosti su u prvih 45 minuta bili puno bolji. Kontrolirali su tijek događaja na terenu, imali su više udaraca, kornera, opasnih ubačaja, točnih dodavanja… Niko Kovač mogao je biti zadovoljan.

Njegova je momčad i povela pred sam kraj prvih 45 minuta što mu je sigurno dodatno olakšalo pripremu za nastavak, ali u drugom dijelu se sve preokrenulo.

Na teren je izašao neki drugi Troyes, a autogol Aguilara plod je njihove dobre igre. Kovačeva momčad izgledala je neprepoznatljivo, a o tome najbolje svjedoči statistički podatak da su u drugom poluvremenu imali tek dva udarca prema golu domaćina, u odnosu na devet Troyesa.

No, Diop je imao svoj dan, pa je tako u 58. minuti zabio nakon dodavanja Fofane, a usprkos svim silnim naporima domaćina, do kraja utakmice rezultat se nije promijenio.

Drugi pogodak Diopa vrijedan tri boda pogledajte OVDJE

Nakon te prve utakmice dana, s početkom u 15 sati gledali smo njih još četiri.

Svakako je najzanimljivija, barem na papiru, bila ona Angersa i Rennesa. Domaćin je u konačnici slavio rezultatom 2:0, a kola nizbrdo po goste su krenula u 43. minuti kad je svoj drugi žuti karton na utakmici zaradio Bade.

U nastavku, zabijali su Boufal (57') i Cho (88'), a Lovro Majer je u igru ušao u 82. minuti umjesto Bourigeauda.

Clermont i Metz odigrali su susret bez pobjednika (2:2), a istim rezultatom je završio ogled Lensa i Lorienta. Strasbourg je na domaćem terenu svladao Brest rezultatom 3:1, a jedan od pogodaka zabio je i Adrien Thomasson koji ima hrvatsko državljanstvo.

Do kraja dana očekuju nas ogledi Lillea i Montpelliera, odnosno Reimsa i PSG-a.