REUTERS/Peter Nicholls

Londonski klubovi izborili 16-tinu finala FA kupa

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 06.01.24. | 07:17

Za prolaz bile su dovoljne minimalne pobjede.

Nogometaši Tottenhama i Fulhama izborili su plasman u 16-inu finala engleskog FA kupa minimalnim pobjedama protiv Burnleyja i Rotherham Uniteda.

Tottenham je pobijedio Burnley sa 1-0, a gol odluke zabio je Pedro Porro u 78. minuti.

Identičnim rezultatom Fulham je slavio protiv posljednje momčadi Championshiopa Rotherham Uniteda. Utakmicu na Craven Cottageu riješio je Jamajčanin Bobby De Cordova-Reid u 24. minuti.

Brentford i Wolverhampton su remizirali 1-1, pa ih sada čeka uzvrat u Wolverhamptonu. Gosti su već od devete minuta imali igrača manje nakon što je isključen Joao Gomes.

Brentford je poveo u 41. minuti preko Neala Maupayja, a izjednačio je Thomas Doyle u 64. minuti.

U četvrtak su Crystal Palace i Everton odigrali 0-0, pa će također igrati ponovo, ovoga put na Goodison Parku.

U subotu, nedjelju i ponedjeljak rasporedu je još 28 susreta 3. kola FA kupa.

Chelsea u subotu dočekuje Preston, dok Newcastle u velikom lokalnom derbiju gostuje kod Sunderlanda. Manchester City igra u nedjelju kod kuće protiv Huddersfield Town, a na stadionu Emirates će biti derbi između Arsenala i Liverpoola.