REUTERS/Alberto Lingria

Lige petice: Lazio nastavio pobjednički niz, remi u Engleskoj, dva crvena kartona u Španjolskoj

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 10.10.22. | 22:56

Odigrana su posljednja tri susreta

Posljednji par ovog kola Serie A donio nam je veliku pobjedu Lazija protiv Fiorentine koju su svladali s visokih 4:0 i tako nastavili svoj pobjednički niz.

Golijada je krenula već u 11. minuti. Matias Vecino je nadskočio obranu nakon ubačaja iz korenera i zabio za početno vodstvo. Bila je tek 25. minuta kada ga je Mattia Zaccagni povećao na 2:0. Sergej Milinković-Savić je poslao odličan centaršut, a Zaccagni kao i Vecino, zabio glavom. Pietro Terracciano opet je bio nemoćan.

U nastavku su gosti nastavili s napadima i šutevima. Tresle su se prečke i promašivale obećavajuće prilike sve do finiša. Tada smo u pet minuta vidjeli dva gola. Prvo je Luis Alberto povisio na 3:0 u 85. minuti, a onda je u sudačkoj nadoknadi Ciro Immobile naplatio sve svoje promašene prilike iz utakmice sjajnim pogotkom u rašlje za konačnih 4:0. Toma Bašić ostao je na klupi pobjedničkog sastava.

Fiorentina – Lazio 0:4

Nottingham Forest se odlijepio s dna ljestvice i ostavio Leicester iza sebe nakon što je uspio otkinuti bod Aston Villi u posljednjem susretu 10. kola Premiershipa rezultatom 1:1. Oba gola pala su već u prvome dijelu. U 15. minuti je Emmanuela Dennis doveo domaćine u vodstvo, ali su gosti izjednačili u 22. preko gola Ashleya Younga.

Nottingham Forest – Aston Villa 21.00

Elche i Mallorca su remizirali rezultatom 1:1. NAkon što je Muriqi ispustio priliku za goste da povedu s bijele točke u 12. minuti, domaćini su ih kaznili golom Poncea za vodstvo u 15. minuti.

Lucas Boyle je u 61. minuti zaradio izravan crveni karton pa je Mallorca iskoristila igrača više i izjednačila u 71. minuti preko Muriqija, ali je u 85. ostala upravo bez strijelca izjednačujućeg pogotka. Zbog oštrog faula zaradio je crveni karton.