Leverkusen se namučio, tragikomični autogol otvorio Schalkeu put do uvjerljive pobjede u Bremenu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 15.08.15. | 17:29

Leverkusen i Schalke krenuli pobjednički...

Uz dosta muke Bayer Leverkusen došao je do pobjede na startu nove sezone. Apotekari su kod kuće gubili od Hoffenheima, koji je pokazao da će i bez Roberta Firmina igrati dobar nogomet. Šokirali su gosti BayArenu u 5. minuti kada je poentirao Zuber.

Ipak, Apotekari su se pribrali i krenuli dominirati. Važan gol u završnici prvog dijela postiže Kiessling, a trijumf domaćinu u 71. minuti donosi joker Brandt. Naš Tin Jedvaj nije bio u konkurenciji za sastav zbog ozljede.

Furiozno je pak krenuo Schalke, pobjedom 3:0 kod Werdera. U 34. minuti pomogao im je tragikomičan autogol Selassiea, a u nastavku su Choupo-Moting i Huntelaar potvrdili puni plijen Rudara. Nesretnu reakciju Selassie pogledajte OVDJE.

Blizu pobjede u povratničkom nastupu u elitno društvo nakon 33 godine bio je Darmstadt. Novi prvoligaš dva puta je kod kuće golovima Hellera vodio protiv Hannovera, međutim završilo je 2:2. I to augotolom Sulua, u 62. minuti. Koji trenutak ranije gosti su propustili penal – promašio je Erdinc.

Dvije minimalne gostujuće pobjede upisali su Hertha kod Augsburga, te lani vodeći sastav 2. lige Ingolstadt u Mainzu.

Bayer LeverkusenHoffenheimWerderSchalkeGabriel SelassieDarmstadtIngolstadtHannoverHerthaMainzAugsburg