Leipzigu nova pobjeda, St. Pauli slavio u sudačkoj nadoknadi

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 22.08.14. | 20:34

Uzbudljivo je bilo u prve tri utakmice 3. kola njemačke lige.

Bogati Leipzig nastavlja s pobjedama i tako održava ambiciju za brzom promocijom u najviši rang njemačkog natjecanja. Do druge pobjede u tri utakmice 'crveni bikovi' su došli teže od očekivanog, pobjedom od tek 1:0 nad Erzgebirge Aueom. Jedini pogodak dao je već u 3. minuti Frahn, a iako je Leipzig do kraja utakmice bio bolja momčadi i što se tiče posjeda lopte (54-46%) i što se tiče udaraca (14-6), njegovi napadači su bili neprecizni (tek 5-4 omjer udaraca prema golu) pa je Aue prošao samo s jednom loptom u mreži. Za Leipzig Ante Rebić nije bio ni na klupi, a očigledno je da bi s ovakvom nepreciznošću svojih suigrača mogao pomoći Leipzigu. U redovima gostiju Vučur je odigrao cijelu utakmicu, a u 85. minutu dobio je žuti karton.

Uzbudljivo je bilo u Heidenheimu gdje je domaća momčad odigrala 2:2 s 1860 Münchenom. Poveli su gosti u 13. minuti, a strijelac je bio Okotie. U nastavku u samo tri minute preokret – prvo je Niderlechner izjednačio u 52., a tri minute kasnije Griesbeck je Heidenheim doveo u vodstvo. No, 'zechzigeri' se ne predaju i u 66. izjednačuju (Leonardo), a u 71. su imali priliku osigurati sva tri boda no Okotie promašuje kazneni udarac. U sudačkoj nadoknadi crveni karton za domaćine dobio je Morabit. Za 1860 München cijelu utakmicu odigrao je naš Marin Tomasov.

U trećoj odigranoj utakmici pobjednik je odlučen u posljednjoj minuti sudačke nadoknade. Nekadašnji mladi reprezentativac Njemačke, Lasse Sobiech, dao je gol za St. Pauli koji je u vodstvo došao u 4. minuti preko Nöthe. U 23. minuti gol za Sandhausen je dao Gartler, a kada se već mislilo da će suparnici podijeliti bodove, utakmicu je odličio Sobiech koji je ovog ljeta u St. Pauli došao iz HSV-a. Za St. Pauli cijelu je utakmicu odigrao Ante Budimir.

2. Bundesliga, 3. kolo:

Petak:

Heidenheim – 1860 München 2:2 (Niderlechner 52', Griesbeck 55'/Okotie 13', Leonardo 66')
Leipzig – Erzgebirge Aue 1:0 (Frahn 3')
St.Pauli – Sandhausen 2:1 (Nöthe 4', Gartler 23'/Sobiech 92')