Lakić ponovo zabio, Rebić debitirao

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 29.08.14. | 20:31

Hrvatski napadač Srđan Lakić dao je gol za svoj Kaiserslautern u utakmici 4. kola 2. Bundeslige.

Nakon što je u prošlom kolu iz kaznenog udarca Lakić dao prvi pogodak ove sezone, ovaj put dao je gol iz igre. Bilo je to u 71. minuti i tim je pogotkom Dubrovčanin doveo svoju momčad u vodstvo od 2:1. No, na kraju su se 'Carevi' ipak morali zadovoljiti bodom jer je Grech u 85. izjednačio iz kaznenog udarca. Lakić je odigrao svih 90 minuta za svoju momčad.

Uvjerljivu pobjedu ubilježio je Nürnberg na gostovanju kod Union Berlina. Poveli su gosti već u 7. minuti preko Candeiasa. Gebhart je u 30. povećao na 2:0, a kada je u redovima domaćih Dausch u 45. minuti dobio crveni karton, bilo je jasno kako će se bodovi teško zadržati u glavnom njemačkom gradu. U nastavku utakmice dogodio se isti rezultat – dva gola u mreži domaćina i jedan crveni karton za njihove igrače. Golove su postigli Mlapa i Koch, a pocrvenio je Trimmel. Union Berlin je s kapetanskom vrpcom poveo naš Damir Kreilach koji je, baš kao i Roberto Punčec, odigrao cijelu utakmicu.

U ovom kolu je u njemačkom drugoligaškom društvu debitirao i Ante Rebić. On je za svoj Leipzig ušao u 67. minuti utakmice protiv FSV-a, ali nije uspio promijeniti početnih 0:0 s kojim je utakmica i završila.

Leipzig je ovim remijem s 8 bodova ostao na čelu tablice, ali mu se priključio Kaiserslautern dok Karlsruher i Darmstadt imaju priliku ovog vikenda prestići vodeći dvojac.