Kreilach i Punčec zaustavili Leipzig

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 22.09.14. | 08:06

U pravo su vrijeme naši Damir Kreileach i Roberto Punčec ostvarili svoju prvu ovosezonsku pobjedu. Na domaćem su terenu savladali favorizirani Leipzig (2:1) te tako pobjegli sa samog začelja drugoligaške tablice.

Leipzig je u ovu utakmicu ušao kao favorit, bez poraza u prvih pet utakmica, ali Union Berlin je uspio doći do značajne pobjede, a junak utakmice bio je Sebastian Polter koji je dao oba gola za domaćine i tako donio veliko slavlje svojim navijačima. Kreilach i Punčec odigrali su cijelu utakmicu dok Rebić nije bio niti na klupi Leipziga.

Poraz Union Berlina iskoristili su Bochum i Karlsruher koji su sa svojim uvjerljivim pobjedama došli na sam vrh tablice, a od naših igrača aktivan je bio samo još Srđan Lakić koji je od prve minute predvodio napad Kaiserslauterna, ali ga je na poluvremenu trener ostavio u svlačionici. Tomasov i Mijatović su s klupe gledali dvoboj 1860 Münchena i Ingolstadta.

Nove utakmice u 2. Bundesligi igraju se već sutra i preksutra. Najzanimljivije će biti u Leipzigu gdje domaća momčad dočekuje Karlsruher.

2. BUNDESLIGA, 6. KOLO

Petak

Aalen – Sandhausen 0:1 (Wooten 80')
Erzgebirge Aue – St.Pauli 3:0 (Löning 41', Benatelli 56', Kortzorg 69')
Eintracht Braunschweig – Darmstadt 2:0 (Nielsen 34', Kruppke 90')

Subota

1860 München – Ingolstadt 1:1 (Okotie 20'/Groβ 16')
FSV – Bochum 1:5 (Kapllani 41'/Losilla 29', Gregoritsch 57', Terrode 64', 79', Šestak 84')
Greuther Fürth – Kaiserslautern 2:1 (Stiepermann 57', Weilandt 82'/Ring 11')

Nedjelja

Fortuna D. – Heidenheim 3:2 (Benschop 23', 42', Pohjanpalo 82'/Niederlechner 37', 68')
Karlsruher – Nürnberg 3:0 (Yamada 9', Yabo 20', 40')
Union Berlin – Leipzig 2:1 (Polter 70', 83'/Poulsen 77')