Screenshot Arenasport

Kraj: Šibenik - Dinamo 0:2, Marko Tolić i Pero Bombardero pogodili za naslov (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 15.05.22. | 19:55

Pobijede li Zagrepčani, bit će nedostižni Hajduku uoči derbija u posljednjem kolu sljedeće subote

U utakmici 35. kola Prve hrvatske nogometne lige koja mu može donijeti 23. naslov prvaka Hrvatske, a 33. ukupno, Dinamo je na Šubićevcu poveo protiv Šibenika pogotkom Marka Tolića u 39. minuti, na dodavanje Darija Špikića, kojeg je na desnoj strani izbacio Bruno Petković. VAR je provjeravao eventualni prekršaj Josipa Šutala na Erosu Grezdi u začetku akcije, ali sve je bilo čisto, jer u međuvremenu su domaći osvojili, pa izgubili loptu i formalno je iz sljedeće akcije pao gol. Tako kažu pravila, odnosno protokol VAR-a.

Na poluvremenu je 0:1. Dinamo ima 73 posto posjeda lopte, 12 udaraca na vrata naspram tri domaćih, no najbolju prigodu propustio je Eros Grezda u 26. minuti, nakon nesporazuma Ristovskog i Šutala, sjurio se sam prema Dominiku Livakoviću, ali je 'jedinica' reprezentacije Hrvatske vrhunski reagirala.

Na poluvremenu je strijelac Tolić zamijenjen, ušao je Komnen Andrić.

U 53. minuti izravno iz slobodnog udarca kojeg je igranjem rukom skrivio Mario Ćurić preko živog zida je sa 25 metara Rogićevu mrežu pogodio Petar Bočkaj! Napokon je i u Dinamovom dresu demonstrirao što može njegova ljevica zbog koje je u Osijeku dobio nadimak Pero Bombardero! Vrijedilo ga je, eto, zimus kupiti za 2,2 milijuna eura...

Evo i početnih postava:

Šibenik (4-2-3-1): Rogić - Kvesić, Bilić, Mesa, Mina - Skorup, Ćurić – Attys, Vidović, Marin - Grezda

Dinamo (4-3-3): Livaković - Ristovski, Šutalo, Lauritsen, Bočkaj – Tolić, Ademi, Ivanušec - Špikić, Petković, Oršić.

Glavni sudac je Mario Zebec, VAR Tihomir Pejin.

Možete se i kladiti što će se dogoditi do kraja, OVDJE.