Igor Kralj/PIXSELL

Kopić nakon pobjede: Europsko proljeće postaje Dinamov standard

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 09.12.21. | 23:28

Trener Modrih prokomentirao je utakmicu s West Hamom i prolaz u nokaut Europske lige

Dinamo je u Londonu slavio protiv West Hama s 1:0, a junak pobjede bio je još jednom Mislav Oršić. Prekrasnim zgoditkom potvrdio je još jedno proljeće Dinama u Europi, treće u četiri godine. Utakmicu je prokomentirao i trener Dinama Željko Kopić.

„Istaknuo bih da sam izuzetno ponosan na dečke. Igrali smo na visokom intenzitetu s jasnom idejom. Mentalno smo reagirali na pravi način i svima nam ova pobjeda znači, a naravno da najviše znači igračima. Njihova kvaliteta nikad nije bila upitna i važno je da smo riješili tu nekakvu blokadu koja se pojavila te da možemo nastaviti kvalitetno raditi. U analizi ove prošle utakmice koju smo imali vidjeli smo disbalans između ideje i prezentacije na utakmici. Uspjeli smo se presložiti i spojiti se na istu valnu dužinu. Protivniku smo ostavili jako malo prostora, a drugo poluvrijeme je bilo teško držati taj intezitet. Stoga smo napravili izmjene koje su nam pomogle da budemo stabilni do kraja utakmice. Protivnička ekipa je napravila neke izmjene u sastavu u odnosu na našu formaciju pa smo reagirali odmah U analizi prošle utakmice spoznali smo da smo imali disbalans između moje ideje i načina prezentacije u toj utakmici. Uspjeli smo to adaptirati u ovom kratkom vremenu i spojiti se na istu valnu duljinu. Prvo poluvrijeme smo i u posjedu i u igri prema naprijed izgledali jako dobro. Protivniku smo ostavili malo prostora. Logično je da je teško zadržati taj intenzitet i u drugom dijelu pa smo napravili neke zamjene da ostanemo stabilni u obrani i to nam je uspjelo“, rekao je Kopić i dodao zašto je mijenjao Oršića u 64. minuti:

„Vidjeli smo da je West Ham promijenio formaciju i da se adaptirao na našu igru na poluvremenu. Htio sam reagirati da ne dođe do neke obrambene nestabilnosti, to je bila taktička izmjena.“

Na kraju se osvrnuo još jednom na period iza njih i na današnji prolaz u niokaut fazu.

„Prije svega sam sretan što se tiče kluba. Protekli period je bilo puno kritika. Nikome nije bilo lagano. Tu je europsko proljeće i nastup u Europskoj ligi što svima znači i postaje Dinamov standard. Mi smo na to izuzetno ponosni“, zaključio je trener Dinama