REUTERS/Valentyn Ogirenko

Konferencijska liga: Roma uvjerljiva u Ukrajini, Partizan i Gent i dalje stopostotni

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 30.09.21. | 20:10

Odigrano je osam od 16 utakmica drugog kola Konferencijske lige.

Danas je na rasporedu drugo kolo novopečenog europskog natjecanja Konferencijske lige. U ranijem terminu odigrano je osam utakmica, a u kasnijem će se odigrati preostalih osam.

Germania ponudu za Konferencijsku ligu pronađite OVDJE.

U skupini A HJK je svladao Alashkert u Jerevanu s 4:2. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1 (Emalo 24'/ Riku Riski 8'), no domaća momčad je u 36. ostala bez 'pocrvenjenog' Grgoryana. S igračem više Finci su u nastavku zabili dva pogotka (Valenčič 57', Roope Riski 63') i stigli do važne pobjede koju je prvo ublažio Aleksandar Glišić u u 93. da bi Olusanya u petoj minuti nadoknade zabio za konačnih 4:2.

LASK iz Linza je golom Sasche Horvatha u 10. imao prednost nad Maccabi Tel Avivom sve do 88. kada je Khalaila zabio za konačnih 1:1. Za domaćina Petar Filipović je igrao do 72, a za Maccabi Stipe Perica do 74.

U skupini B Partizan je i u drugoj utakmici slavio s 2:0, a istovjetnu pobjedu je upisao i Gent te obje momčadi nakon dva kola predvode ljestvicu s maksimalnim učinkom bez primljenog gola. Partizan je nadvisio Floru iz Tallinna dvama pogocima Lazara Markovića (20', 42'), a Gent je autogolom Korree (28') i golom Kumsa (81) bio bolji od ciparskog Anorthosisa.

U skupini C Roma je ponovno opravdala ulogu uz Tottenham najvećeg favorita natjecanja. Nakon 5:1 u prvoj utakmici protiv CSKA Sofijie, sada je s 3:0 pala Zoryja u Zaporožju. El Shaarawy je zabio prvi u 7., Smalling drugi u 66., a konačni rezultat postavio je Tammy Abraham u 68. Za domaću momčad Lovro Cvek odigrao je svih 90 minuta. U drugoj utakmici skupine 'Osijekov krvnik' CSKA Sofija i norveško Bodo/Glimt odigrali su bez pogodaka, s time da je Norvežanima u sudačkoj nadoknadi poništen gol.

U skupini D Cluj i Randers odigrali su bez pobjednika (1:1). Randers je poveo golom Kamare u 41., a izjednačio je Petrila u 68. Gabirel Debeljuh igrao je do 68. minute utakmice.