Jerome Miron-USA TODAY Sports

Kanađani izborili nastup na Copa Americi

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 24.03.24. | 07:56

Nogometna reprezentacija Kanade izborila je nastup na ovogodišnjoj Copa Americi pobjedom 2-0 nad Trinidadom i Tobagom u doigravanju za promociju u CONCACAF Ligi nacija.

Napadač Mallorce Cyle Larin je doveo Kanadu u vodstvo u 61. minuti utakmice (VIDEO) igrane na stadionu Toyota u teksaškom gradu Friscu. Pobjedu Kanađana potvrdio je Jacob Shaffelburg u prvoj minuti sučevog dodatka (VIDEO).

Domaćin Copa Americe su Sjedinjene Američke Države, a turnir će se odigravati od 20. lipnja do 14. srpnja.

Kanada je ušla u skupinu A i na otvaranju turnira će igrati protiv aktualnih svjetskih prvaka, reprezentacije Argentine. U toj su skupini još Peru i Čile.

Skupinu B čine Ekvador, Venezuela, Jamajka i Meksiko. U skupini C su SAD, Bolivija, Urugvaj i Panama, a u skupini D Brazil, Kolumbija, Paragvaj i bolji iz dvoboja razigravanja u CONCACAF Ligi nacija u kojem će se sastati Kostarika i Honduras.