STU FORSTER/Action Images

Kad Ferran počne zabijati kao da je Fernando

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 14.05.21. | 23:05

Kako se mirni petak pretvori u fantastičan dan? Pitajte nogometaše Newcastlea i Cityja!

Fenomenalnu utakmicu gledali smo danas St. James's Parku gdje je Newcastle ugostio novog prvaka Manchester City. Guardiola je na teren poslao kombinirani sastav, na golu se našao i veteran Scott Carson, u početnih 11 mladi Garcija koji je na pragu Barcelone, dok su napad predvodili Sterling, Jesus i Torres. Potonji je bio igrač utakmice, zabio je čak tri pogotka, a kako je igrao, na trenutak bismo pomislili kako je riječ o Fernandu iz najboljih dana, a ne mladom Ferranu koji je na početku ove sezone stigao u Manchester iz Valencije.

Gosti su u konačnici slavili rezultatom 3:4, a na utakmici smo vidjeli čak tri preokreta!

Pa, krenimo redom.

Prvo je Krafth zabio za vodstvo domaćeg sastava u 25. minuti. Korner je izveo Jonjo Shelvey, Ake je ostao kratak, a branič Svraka precizan – 1:0

U samo tri minute gosti su stigli do poravnanja, a onda i preokreta.

Prvo je zabio Cancelo nakon što ga je pronašao Rodri. Lopta je malo dirala nekoga u gustom bloku, a to je bilo dovoljno da Dubravka u konačnici bude savladan – 1:1

Tri minute kasnije, u 42. minuti, evo i preokreta!

Torres je zabio nakon ubačaja Gundogana, ali napravio je to na način koji je teško opisati. Španjolac je dočekao ubačaj s desne strane i onda petom, okrenut leđima golu, u skoku, matirao domaćeg čuvara mreže – 1:2

Mislili su svi da će Guarioline trupe na predah s prednošću, ali onda se ukazao Joelinton u šestoj minuti sudačkog dodatka vremena. Preciznije, prvo se ukazao Willock koji je izborio kazneni udarac, a Brazilac ga je kasnije mirno realizirao, iako je Carson pogodio stranu u koju će ići njegov udarac – 2:2

U nastavku, kiša golova se nastavila!

U 61. minuti Willock je sam odlučio izvesti kazneni udarac nakon što je prvog izborio, Carson je pročitao njegov pokušaj, ali veznjak Arsenala na posudbi u Newcastleu dobro je reagirao na odbijenu loptu i zabio za novo vodstvo. – 3:2

Ali, onda kreće Torres show.

Navikli smo na to, iako nekad je to u Premier ligi radio Fernando, ali danas je Ferran igrao kao njegov prezimenjak koji je bio jedan od najboljih igrača svijeta dok je bio član Liverpoola.

U 64. minuti Jesus je lijepom prizemnom loptom s desne strane pronašao Torresa u srcu 16-erca, a on nema težak zadatak zabiti svoj drugi, a Cityjev treći pogodak na utakmici – 3:3

Dvije minute kasnije, u 66. minuti, opet preokret! Prvo je fantastično iz daljine odapeo Cancelo, lopta nije završila u mreži jer se ispriječila vratnica, ali od nje se ona odbija ravno na nogu spretnog, sretnog i danas izvrsno Torresa koji je kompletirao svoj hat-trick – 3:4

Do kraja utakmice, skoro pa nevjerojatno, pogodaka više nije bilo pa su tako Građani upisali svoju 26. pobjedu ove sezone.

Bez Aguera, Mahreza, De Bruynea, Diasa, Stonesa, Laportea, Fodena… I City je opet prejak.

Fernando TorresFerran TorresManchester CityPremier ligaNewcastleNewcastle United