Jelić zabio za pobjedu Rapida, Tudor srušio Tuchela, Ajax ispao iz Europske lige! (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 10.12.15. | 21:18

Sjajan pogodak hrvatskog napadača u redovima bečkog Rapida.

Odigrane su prve utakmice 6. kola Europske lige, a napetosti nije nedostajalo. Ajax je bivši, umjesto njega će Fenerbahče, a hrvatski stručnjak na klupi PAOK-a Igor Tudor senzacionalno je srušio Borussiju usred Dortmunda.

Hrvatski napadač Mate Jelić uvelike je pomogao svom Rapidu u susretu 6. kola E skupine Europske lige protiv Dinama iz Minska (2:1). Zabio je drugi pogodak svoje momčadi u 59. minuti, ujedno i presudni u lovu za vodeće mjesto u skupini.

Amsterdam je doživio večeras veliki šok. Iako je Ajax ovisio o ishodu susreta Fenerbahčea i Celtica, gdje je turska momčad, u jedinom povoljnom ishodu po Nizozemce, trebala doživjeti poraz. No, on se nije dogodio, Istanbul je svjedočio remiju, a isti se scenarij ponovio i u duelu Ajaxa i Moldea. No koncu, uz Fenerbahče dalje ide i Molde, dok se Nizozemci, zajedno sa Škotima, opraštaju od Europske lige.

Nevjerojatnu je pak (pirovu) pobjedu odnio Igor Tudor na klupi PAOK-a. Grčki je sastav odnio minimlanu pobjedu protiv Borussije usred Dortmunda, iako su uputili tek jedan udarac prema vratima, nasuprot 18 Borussijinih. Pogodak je postigao Mak u 33. minuti susreta.

U skupini B prolaz su osigurali Liverpool i Sion, a Švicarci su do ovog uspjeha došli upravo bodom na svom terenu protiv momčadi Jürgena Kloppa (0:0). Ova je skupina progurala Krasnodar i Borussiju, dok su svoju europsku epizodu za ovu sezonu završili PAOK i Gabala.

Europska liga, rezultati:

Ajax – Molde 1:1 (van de Beek 14'/Singh 29')
Bordeaux – Kazan 2:2 (Laborde 58', Rolan 63/Kanunnikov 31', Ustinov 76')
Dortmund – PAOK 0:1 (Mak 33')
Fenerbahče – Celtic 1:1 (Marković 39'/Commons 75')
Gabala – Krasnodar 0:3 (Sigurdsson 26', Pereyra 41', Wanderson 75')
Groningen – Braga 0:0
Liberec – Marseille 2:4 (Bakos 75'-11m, Sural 76'/Batshuayi 14', N'Koudou 43', Barrada 43')
Midtjylland – Club Brugge 1:1 (Sisto 27'/Vossen 68')
Napoli – Legia 5:2 (Chalobah 32', Insigne 39', Callejon 57', Mertens 65' i 90+1'/Vranješ 62', Prijović 90+2')
Plzen – Villarreal 3:3 (Kolar 8'-11m, Kovarik 65', Horava 90'/Bakambu 40', dos Santos 62', Bruno 90+4')
Rapid Beč – Dinamo Minsk 2:1 (Hofmann 29', Jelić 59'/El-Monir 65')
Sion – Liverpool 0:0