Jedan, dva, tri, Ronaldo, iza mene si...

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 14.10.20. | 10:18

Neymar s tri gola Peruu preskočio Il Fenomena na listi vječnih strijelaca Selecaa

Čudesni Neymar sad je drugi najbolji brazilski strijelac svih vremena. Napadač PSG-a preskočio je legendarnog Ronalda i s tri gola protiv Perua (4:2) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstva došao nadomak velikog Pelea. Neymar je sad na 64 gola u 104 utakmice za Selecao, treći Ronaldo ih ima 62 u 98 utakmica, a ispred aktualne desetke Brazila sad je jedino još Pele sa 77 golova u 92 utakmice.

Domaćin je vodio od 5. minute, ali Neymar je u 28. minuti zabio svoj prvi penal na susretu za 1:1. Drugi gol zabio je u 83. minuti za 2:3, također iz najstrože kazne, a svoj hat-trick i konačnih 2:4 potvrdio je debelo u sudačkoj nadoknadi.

Najbolji aktivni strijelac brazilske nacionalne vrste više od godinu dana čekao je kako bi preskočio Il Fenomena. Još početkom rujna prošle godine zabio je Kolumbiji i došao je na gol do bivšeg napadača Reala i Barce, ali nije uspio zabiti redom Peruu, Senegalu, Nigeriji, Argentini u Superclasicu, Južnoj Koreji i Boliviji.

No sad je konačno preskočio Ronalda i sad mu nedostaje 13 golova kako bi sustigao jednog od najvećih koji je ikad igrao nogomet.