Armin Durgut/Pixsell

Ivkoviću bod: Željezničar poveo, ali Borac poravnao za remi u Banja Luci

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 04.10.21. | 20:02

Zrinjski i Tuzla na vrhu pobjegli na osjetnu razliku od ostalih momčadi

Nogometaši Borca i Željezničara večeras su se u Banja Luci susreli u sklopu 12. kola Premijer lige BiH. Goste je u vodstvo u 33. minuti doveo Petar Bojo, da bi konačnih 1:1 u 45. postavio veznjak domaćina Stojan Vranješ.

I jednoj i drugoj momčadi u tekućoj je sezoni neriješeni je rezultat i najčešći, jer ih petoplasirani Borac dosad ima pet, a šesta Želja šest. Domaćini su više napadali, pokušavali preko bokova, dok se sastav Tomislava Ivkovića fokusirao na protunapade. Željezničar do prednosti dolazi nakon pola sata. Sedad Subašić predriblao je protivničkog igrača i pucao iz kaznenog prostora, Bojan Pavlović brani, ali lopta se odbija do Boje za 0:1 na semaforu.

Banjalučani su do izjednačenja i, uspostavit će se, konačnog rezultata u posljednjoj minuti prvog dijela. Grk Panagiotis Moraitis propustio je loptu suigraču Vranješu, a ovaj nadmudrio Josipa Bendera na vratima i pogodio za podjelu bodova.

Borac u sljedećem kolu 16. listopada gostuje kod Leotara, dok će Željezničar istog dana kod kuće dočekati Tuzlu City.