Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 10.01.17. | 15:26

Nogometaši Islanda svladali su u polufinalu China Cupa oslabljenog domaćina turnira s 2:0 i plasirali se u finale u kojem čekaju pobjednika utakmice Hrvatska – Čile koja se igra sutra...

Reprezentacija Islanda je pogocima Kjartana Finnbogasona i Arona Sigurdarsona u drugom dijelu s 2:0 svladala Kinu, domaćina turnira koji se igra u jugoistočnom kineskom gradu Nanningu.

U prvom dijelu Kina, koja je igrala s velikim brojem debitanata, bila je nešto bolja momčad na terenu. Imali su dvije jako dobre prigode za postizanje pogotka, no Hansen Hendersson je bio siguran na vratima Islanđana, kao i Arnor Smarason koji je izbio loptu s crte.

No, u nastavku utakmice Islanđani su preuzeli inicijativu i u 64. došli do vodstva pogotkom Finnbogasona.  Konačni rezultat postavio je Sigurdarson tri minute prije kraja utakmice uz priličnu „pomoć“ golmana Kine, Wenyla Chija.

U drugom polufinalu China kupa sastaju se sutra Hrvatska i Čile s početkom u 12:35.