Lazio preokrenuo Torino, ali Juve odbio pritisak i uvjerljivom pobjedom vratio prednost na +6 (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 30.06.20. | 21:18

Izvrsna utakmica!

Domaći sastav, koji ovu sezonu igra ispod svih očekivanja, prvi je stigao do vodstva.

Igrala se četvrta minuta utakmice, nakon jednog prekida lopta u ruku pogađa najboljeg strijelca gostiju Immobilea i nakon čega je sudac pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Andrea Belotti koji loptu šalje u jednu, a vratara gostiju u drugu stranu – 1:0

Usprkos mnogobrojnim pokušajima i puno boljoj igri, Lazio u prvih 45 minuta nije uspio doći do izjednačenja pa se tako na predah otišlo s minimalnim vodstvom domaćeg sastava.

U nastavku – preokret!

Ciro Immobile iskupio se već u trećoj minuti nastavka. Alberto je pronašao najboljeg igrača Lazija jednim lijepim dubinskim dodavanje, Immobile tu loptu prihvaća i onda prizemnim udarcem u drugi kut vara domaćeg čuvara mreže Sirigua – 1:1

Gosti su nastavili dominirati, nizale su se prilike za pogodak ali mreže su dugo vremena mirovale.

I onda, u 73. minuti, Lazio zaslužno stiže do vodstva i preokreta. Gosti su napadali, lopta je došla do Immobilea koji nije uspio iskontrolirati loptu, ali onda spretno i sretno dolazi do Parola koji s ruba 16-erca snažno tuče i pogađa za vodstvo Nebeskoplavih – 1:2

Do kraja utakmice Lazio je ostao bolja momčad na terenu, a s (n)ova tri boda momčad Simeona Inzaghija učvrstila je svoje drugo mjesto te im sada Juventus bježi svega jedan bod, iako Torinezi imaju utakmicu manje.

U sljedećem kolu Torino ide „u goste“ Juventusu, dok Lazio na domaćem terenu dočekuje Milan.

U drugom susretu današnjeg programa Serie A, Juventus je gostovao kod Genoe. Bila je to utakmica u kojoj su Bianconeri imali pritisak zbog ranije pobjede Lazija. Činilo se nakon 0:0 na poluvremenu da bi Rimljani nešto mogli i ušećariti, ali u nastavku su stvari sjele na svoje mjesto pogocima Dybale, Ronalda i Coste, dok je utješni pogodak postigao Pinamonti. Time je Stara dama vratila prednost na šest bodova uoči posljednjih devet kola.

(foto: Reuters / MASSIMO PINCA)