Foto: Robert Matic /Hajduk.hr
Foto: Robert Matic /Hajduk.hr

Ima li Hajduk novac za ostanak navijačke ikone?

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 12.05.25. | 14:08

Marko Livaja, najbolji strijelac HNL-a još je dvije godine vezan ugovorom za Hajduk, ali pitanje je mogu li Splićani i dalje pratiti dosadašnji financijski izdatak za svog kapetana koji četiri godine već 'juri' titulu s Bijelima

Marko Livaja i ove je sezone na putu novih rekorda, još jednim zgoditkom za Hajduk došao je nadomak trećeg naslova golgetera HNL-a. Doseg je to s kojim se nitko ne može pohvaliti, Livaja je sa 18 pogodaka 'pobjegao' Kulenoviću i Mudražiji za četiri gola na dva kola prije kraja,.U to, blizu je povijesnog ostvarenja i za hajdučke anale, jer sa 81 zgoditkom u HNL-u poravnao se s Mijo Caktašom i Tomislavom Ercegom na vrhu poretka najboljih strijelaca Splićana u hrvatskom prvenstvu. Livaja je igrač od kojeg ovisi Hajduk, ali na kraju još jedne propale sezone veliki je upitnik hoće li vrhunski golgeter ostati na Poljudu i za sljedeću godinu.


Hajduk - Rijeka

Cjelokupnu ponudu za utakmicu 35. kola hrvatskog nogometnog prvenstva, Jadranski derbi koji se igra u nedjelju 18. svibnja u 18.45 sati na Poljudu, pogledajte ovdje:

(2.80) Hajduk (3.40) Rijeka (2.50)

ODIGRAJ ODMAH!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

Pitanje se postavlja na više razina. Prije svega na financijskoj, ali i na razini sportske ambicije. Nesporno je Livaja već umoran od čekanja. Svake godine je najbolji, vuče Hajduk koji ne uspjeva doći do titule. I tako već četvru sezonu zaredom. Njegova supruga Iris angažirala se na društvenim mrežama kako bi podijelila svoj stav glede ostanka supruga u Hajduku. Potpisala je Livajina supruga izjavu jednog od navijača koji je jasno aludirao na odlazak Livaje s pitanjem 'kako bi reagirali da vas rodbina nagovara da ostanete u firmi gdje je sve trulo, od šefa, kolega, okruženja...'. Ali, nije to sve, jer osim trofejne ambicije, postoji i onaj egzaktni, financijski dio priče.

Livaja je nakon Rakitića najskuplji igrač Hajduka. Njegova primanja premašuju milijun eura godišnje. Jasno je pritom da navijači ne zapitkuju koliko prima Livaja, jer glavni je igrač oko kojeg se sve vrti. Ali, prošao je četverogodišnji ciklus, a Livaja s Hajdukom nije osvojio titulu. Da se zasitio drugih i trećih pozicija, nije sporno,. Međutim, nije sporna ni Hajdukova financijska situacija u kojoj će se ovog ljeta Splićani morati rješavati svojih najskupljih igrača. Ima li Hajduk novac za plačanje Livaje, upitnik je koji se pojavljivao i prošlog ljeta, ali dolaskom Gattusa i Rakitića oživjela je šampionska ambicija koja se uspjela i financijski 'pokriti'. Međutim, s obzirom na iskazani minus od 10,7 milijuna eura, te činjenicu da se ovog ljeta treba prodajom namaknuti barem 15 milijuna eura, razvidno je da će i tema Livaja doći na dnevni red. Najbolji je igrač Hajduka, s njegovim je potpisom 60 % pogodaka Bijelih ove sezone, ali titula konstantno 'bježi' daleko od Poljuda. Pritom je novca sve manje, a bez titule ostaje i slabašna nada u europsku nadolazeću jesen. Zato je legitimno pitanje moraju li se navijači već ovog ljeta pripremiti na život skromnog Hajduka bez Marka Livaje?


HNL, 35.kolo


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.


Tagovi

HajdukMarko LivajaHrvatska nogometna ligaLukša Jakobušić

Ostale Vijesti