Davor Javorovic/PIXSELL

Idu Bugari: CSKA obranio prednost, Osijek ispao (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 5min | čet. 12.08.21. | 23:04

Nije to bila dobra predstava Osijeka...

Osijek je danas pred sobom imao težak zadatak. Nakon 4:2 poraza od CSKA Sofije u prvoj utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige, Bjeličino društvo je moralo dati tri gola na domaćem terenu. Nažalost, nisu uspjeli. Završilo je 1:1. Na trenutke se činilo da su produžeci mogući, no sve je to bila samo iluzija. CSKA je mirno priveo utakmicu kariju i zasluženo prošao dalje.

Krenulo je žustro. Bjelica je poslao svoje dečke na teren s jasnim ciljem. Zabiti dva pogotka Bugarima u što kraćem roku. Ono što je CSKA sproveo na stadionu Vasil Levski, to je Osijek pokuša u Gradskom Vrtu. Imao je Nejašmić šansu odmah na početku susreta. Njegov centrašut nažalost nije pronašao svoju destinaciju. Šteta rani pogodak bi preusmjerio utakmicu u željenom pravcu.

Slična šablona i koju minute kasnije, ovog puta je probao ubaciti Bočkaj, no CSKA je u obrani – koncentriran. Uostalom, već i površnom analizom se da vidjeti kako im je to najjača karika ekipe. Bez obzira na posložene defenzivne redove, Osijek je otvorio utakmicu isključivo dugim loptama prema Mierezu.

Početni pritisak domaćina je popustio do 15. minute. Bugari su polako lovili zraka i opet pokazali koliko su opasni s loptom u nogama. Ne samo da jednostavnim rješenjima pronalaze rupe u protivničkim obrana, već i grade svoju igru jednostavnim pasevima na protivničkoj polovici.

Prva prava i velika šansa za Osijek je stigla u 17 minuti. Bočkaj i Kleinheisler su odradili dupli pas po lijevoj strani, a Laszlo je, očigledno pucački inspiriran (zabio je i Pogonu) pokušao iz lošeg kuta iznenaditi Busatta, on bez većih poteškoća to brani.

U veznoj liniji CSKA se opet isticao Carey, jedan od najboljih pojedinaca iz prve utakmice (zabio je i pogodak u Sofiji). Premda je Osijek bio taj koji nameće tempo, gosti su bez poteškoća stvarali višak na bokovima. Iz takvih situacija su primili dva pogotka na Vasilu Levskom, Bjelica u tom igračkom aspektu nije mogao biti zadovoljan.

Taman negdje na polivini prvog poluvremena, napokon nekoliko povezanih pokušaja Osijeka. Prvo je Žaperu blokiran šut nakon udarca iz kuta, a potom i Bočkaj puca iz velike daljine, no njegov “slobodnjak” je bezopasan za Busatta.

A onda – Graham Carey. Osijek jednostabvno nije imao lijeka za sve ono što smo primijetili u prvih pola sata igre. Opet propuh po strani, opet puno prostora i opet taj nesretni Irac. Kobna 33. minuta, pogodak pogledajte OVDJE.

Očekivali smo pritisak Osijeka do poluvremena, ali je CSKA bio taj koji zagospodario terenom. Osijek je opet izgledao kao razbijena vojska. Ipak, u jednom od izlazaka prema naprijed, Osijek napokon trese mreu. Stijelac tko drugi nego kapetan – Mile Škorić je zabio gol u najvažnije trenutku i tako održao svoju ekipu na životu za drugo poluvrijeme. Pogodak pronađite OVDJE.

Drugo poluvrijeme je donijelo aktivniji Osijek ,koji nije imao više što čekati. Gol u gostima kao pravilo više ne postoji, prevedeno, Osijeku su trebala dva pogotka za produžetke i tri za direktan prolaz dalje. CSKA je, unatoč primljenom pogotku, ostao miran i ne možemo reći da su domaći drugo poluvrijeme otvorili na pravi način. Bilo je tu pokušaja do 60. minute, no to nije bilo dovoljno da se svlada sjajni Busatto.

A onda – pogodak. No, samo na koju sekundu. Dobar ubačaj nakon prekida, Žaper ostaje samo kao duh pred golom, sprema loptu u mrežu, no zastavica je nažalost, u zraku.

Ubrzo kreće Bjelica s promjenama. Prvo je Bohar ušao umjesto Mancea, pa potom i Hiroš umjesto Nejašmića. Mogao je Osijek i do drugog pogotka i potpune ludnice na stadionu da je sudac dosudio jedanaesterac. Igrala se 74 minuta, Antov je spretno izbjegao odbijenu loptu dodirnuti svojim rukama, no igrači Osijeka su mislili drugačije. Sudac se nije oglasio. Usporena snimka ne pokazuje puno, ako je i bilo dodira, bio je milimeraski, svakako nedovoljno za najstrožu kaznu.

Do kraja utakmice, vjerovali ili ne, svega desetak minuta pritiska koji to nije. Pokušavali su domaći nekako doći do gola, no danas jednostavno nije išlo. Još je i Lončar pocrvenio pred sam kraj susreta.

Šteta, da je bilo malo više koncentracije u prvom susretu, možda bi sve i drugačije završilo…

REZULTATI OSTALIH UTAKMICA:

FC ASTANA – KUPS 3:4 (Brseghyan 3’, Aymbetov 41’, Rngel 53’, Barseghyan 58’, Rangel 61’, Rangel 74’, Ikaunieks 77’) rezultat prve utakmice 1:1

BODO/GLIMT – PRISHTINA 2:0 (Botheim 18’, Botheim 78’) rezultat prve utakmice 2:1

MOLDE – TRABZONSPOR 1:1 (Edgar 57’, Sigurdarson 90+7’) Molde prošao nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca* rezultat prve utakmice 3:3

QARABAG – AEL LIMASSOL 1: (Kady 87’) rezultat prve utakmice 1:1

RUBIN – RAKOW 0:1 (Gutkowskis 111’) rezultat prve utakmice 0:0

HAMMARBY – CUKARICKI (Jeahze 12’, Selmani 26’, Paulsen 44’, Ndiaye 64’, Swedberg 67’, Selmani 72’) rezultat prve utakmice 3:1

ZILINA – TOBOL 5:0 (Duris 14’, Runsak 41’, Bichakhcyan 64’, Slobodnik 81’, Bichakhchyan 90+1’) rezultat prve utakmice 0:1

H.BEER SHEEVA – SLASK 4:0 (Ansa 2’, Safuri 7’, Ansah 54’, Shviro 82’) rezultat prve utakmice 2:1

PAOK – BOHMEIANS 2:0 (Schwab 4’, Bisewar 28’) rezultat prve utakmice 2:1

PLZEN – TNS 4:1 (Robles 4’, Bucha 56’, Chory 85’, Beauguel 90+1’)Plzen prošao nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca* rezultat prve utakmice 4:2

RFS – GENT 0:1 (Okumu 73’) rezultat prve utakmice 2:2

BASEL – UJPEST 4:0 (Males 22’, Stocker 45+2’, Arthur 71’, Petetta 90’) rezultat prve utakmice 1:2

FOLA – LINFIELD 2:1 (Correia Mendes 69’, Roscoe 90’, Perreira 90+3’) rezultat prve utakmice 1:2

M.TEL AVIV – TRNAVA 1:0 (Yeini 13’) rezultat prve utakmice 0:0

ANDERLECHT – LACI 2:1 (Amuzu 32’, Verschaeren 72’, Lushkja 85’) rezultat prve utakmice 0:3

KOPENHAGEN – LOKOMOTIV PLOVDIV 4:2 (Diks 11’, Diks 20’,Iliev 30’, Biel 40, Daramy 48’) rezultat prve utakmice 1:1

FEYENOORD – LUZERN 3:0 (Jahanbakhsh 9’, Jahanbakhsh 34’, Sinisterra 48’, Salinas 86’) rezultat prve utakmice 0:3

HIBERNIANS – RIGA 1:4 (Leo 49’, Degabriele 60’, Paurević 90+6’, Muritala 105+3’, Muritala 116’) rezultat prve utakmice 0:1

O. LJUBLJANA – SANTA CLARA 0:1 (Costa 73’) rezultat prve utakmice 2:0

RIJEKA – HIBERNIAN 4:1 (Pavičić 36’, Magennis 56’, Abass 68’ McGinn 73’) rezultat prve utakmice 1:1

SIVASSPOR – DINAMO BATUMI 1:1 Pantsulaia 78’, Felix 110’) rezultat prve utakmice 1:2

TEUTA – SHAMROCK ROVERS 0:2 (Gaffney 20’, Gaffney 62’) rezultat prve utakmice 1:0

VELEŽ MOSTAR – ELFSBORG 1:4 (Frick 4’, Okkels 16’, Okkels 48’, Frick 52’, Georgijević 81’) rezultat prve utakmice 1:1

LARNE – FERREIRA 1: (Randall 73’) rezultat prve utakmice 4:0

ABEDREEN – BREIDABLIK 2:1 (Hedges 47’, Eyjolfsson 59’, Hedges 71’) rezultat prve utakmice 2:3

HB TORSHAVN – M.HAIFA 1:0 (Przybylski 20’) rezultat prve utakmice 7:2

DUNDALK – VITESSE 1:2 (Bero 28’, Ghobo 38’, Hoban 70’) rezultat prve utakmice 2:2

LASK – VOJVODINA 6:1 (Kabic 13, Karamoko 34’, Karamoko 53’, Goiginger 56’, Potzmann 67’, Balic 80’, Schmidt 87’) rezultat prve utakmice 0:1

PARTIZAN – SOCHI 1:2 (Terekhov 33’, Jojić 55’, Terekhov 76’) rezultat prve utakmice 1:1