Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatski okršaj u Arabiji: Bišćan nakon drame u produžecima izbacio Bilića

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 31.10.23. | 16:52

Odluku je donio iskusni Belgijanac

U osmini finala Kupa u Saudijskoj Arabiji, ždrijeb je spojio Slavena Bilića i Igora Bišćana, odnosno klubove koje su od ove sezone preuzeli. Al Fateh je nakon produžetaka na domaćem terenu poražen od Al Shababa s 2-1, odnosno Bilić je kod kuće izgubio od Bišćana.

Bio je to dvoboj u koji je Al Fateh ušao kao blagi favorit s obzirom na to da u prvenstvu drže 4. mjesto. S druge strane, Bišćanov Al Shabab je 11. momčad saudijskog prvenstva, no u ovom dvoboju imali su na svojoj strani najveću zvijezdu na terenu, kada bismo sagledali obje postave.

Domaćin je u vodstvo stigao u 24. minuti preko Cristiana Tella, da bi izjednačenje, a samim time i produžetke, donio belgijski napadač Yannick Carrasco pogotkom u 59. minuti. Do kraja regularnog dijela utakmice, pogodaka više nije bilo, a jedini gol u produžecima vidjeli smo u 115. minuti. Pobjedu je Al Shababu donio Carrasco svojim drugim pogotkom, a asistenciju je upisao Kanabah. (I.M.)