Vrijeme Čitanja: 4min | uto. 18.06.19. | 20:26

Pratimo uživo prvi nastup Hrvatske na prvenstvu Europe.

> KLAĐENJE UŽIVO: Rumunjska - Hrvatska

RUMUNJSKA - HRVATSKA 4:1

90+5' KRAJ. Debakl mini Vatrenih protiv Rumunja na otvaranju Eura U21.

90+3' Nakon par minuta čekanja, stigla je službena potvrda - gol Petrea je regularan. Potop Hrvatske...

90' GOL! Petre je zabio za potpuni krah Hrvatske, ali sudac će pregledati VAR snimku. Čini se da je napadač Rumunjske bio u ofsajdu...

87' Murić je snažno pucao iz slobodnjaka, ali Radu nije dozvolio iznenađenje.

86' Momci Mirela Radoija gotovo su u potpunosti umrtvili igru, ali Luka Ivanušec radi solo prodor,a  protivnički stoper ga ruši na vrhu šesnaesterca.

81' Dali smo sve karte u napad, ali ne uspijevamo doći do šesnaesterca Rumunjske, dok se naši suparnici lako domognu istog cilja iz kontri. Srećom, bez posljedica.

77' Iz igre je izašao indisponirani Alen Halilović, a zamijenio ga je Robert Murić.

72' Užasna odluka Jakoliša. Sjajno mu je utrčao Uremović i umjesto da mu podvali loptu čime bi stvorili višak, on je pucao s 20 metara iz okreta. Nevjerojatno.

65' Gooool! 3-1 vodi Rumunjska, a sada smo vidjeli ogledan primjer zašto Zlatko Dalić često naglašava da mu je jedino bitno da igrači igraju u svojim klubovima. Jedan od onih koji igra jako malo je Borna Sosa i sada je kardinalno pogriješio, a Baluta je to kaznio i lakoćom matirao Posavca.

57' Zasad gledamo dosta slabiji ritam nego u prvom poluvremenu, Hrvatska pokušava, ali bez ozbiljnijih šansi

54' Hrvatsku je spasila greda! Borna Sosa je srušio Mana u opasnoj zoni, Ianis Hagi je lijepo šutirao iz slobodnjaka, a lopta je odsjela na vratnici i spasila Hrvatsku od novog primljenog gola.

46' Počeo je nastavak, zasad nema promjena u sastavima

45+4' U zadnjoj od četiri minute sudačke nadoknade, Andrei Ivan je imao sjajnu šansu, ali loše je pucao s desetak metara. Bila je to i posljednja akcija u prvih 45 minuta, nažalost Rumunjska potpuno zasluženo odlazi na odmor s vodstvom

41' Pokušao je Halilović iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali bez posla za golmana

35' Velika šansa za Vlašića nakon povratne lopte Jakoliša, ali nije iskontrolirao loptu

33' U kratkom periodu Rumunji su zaradili dva žuta kartona - Man i Pascanu su 'sretni dobitnici'.

30' Hrvatska obrana jako loše djeluje, već su bezbroj puta ispali i omogućili izgledne šanse Rumunjima

20' Nova krasna akcija i udarac Vlašića, golman jedva odbija u korner, milimetri su nas dijelili od izjednačenja.

18' GOOOOOOOL! Kakav potez Nikole Vlašića, krasan solo prodor i sjajan udarac s 16-17 metara, golman Radu je bio nemoćan te je Hrvatska smanjila na 2:1.

14' Horor start utakmice, Rumunjska je povećala vodstvo na 2:0. Naša obrana je u potpunosti ispala, lopta je izbijena s crte, a loptu je u nebranjenu mrežu poslao Hagi.

12' Katastrofa za Hrvatsku, Josip Brekalo zbog ozljede napušta igru, umjesto njega je u igru ušao Domagoj Bradarić

11' 1-0 za Rumunjsku. Puscas je mirno realizirao penal, poslao je Posavca u desnu, a loptu u lijevu stranu

10' Nakon nekoliko minuta pauze i uz pomoć VAR-a, Rumunjska je dobila kazneni udarac

5' Jak udarac iz daljine, pucao je Denis Man, ponajveći talent naših suparnika, ali Posavec brani

4' Fantastičan udarac Brekala s 20-ak metara, lopta je otišla nekoliko centimetara pored gola, šteta.

3' Kakva šansa za Rumunje! Pobjegao je hrvatskoj obrani napadač Puscas, Posavec nas je jedva spasio da ne primimo rani gol

2' Pokušao je Šunjić iz daljine, lopta odlazi pored gola, ali dobili smo korner

2' Na tribinama vlada prava rumunjska fešta. Naime, u Italiji živi brojna rumunjska zajednica, oko 1,5 milijuna ljudi, dok ih je u okolici San Marina oko 300 tisuća

1' Krenula je utakmica

Ranije objavljeno

Hrvatska U21 reprezentacija danas s početkom od 18:30 sati otvara svoj nastup na Europskom prvenstvu. Ždrijeb nas je stavio u takozvanu skupinu smrti (C) sa favoritima Francuskom i Engleskom, a mladi Vatreni svoj prvi ogled odigrat će protiv selekcije Rumunjske.

Mini vatreni su se na Euro plasirali prvi puta nakon 15 godina, odnosno 2004. godine, kada je generacija Kranjčara, Eduarda, Drpića i drugih zaustavljena u grupnoj fazi. Do ove smotre Hrvatska je stigla u dramatičnoj borbi s Grčkom za prvo mjesto kvalifikacija. Zbog boljeg međusobnog omjera u dvije utakmice protiv glavnog rivala momčad Nenada Gračana plasirala se treći put u povijesti na završnicu U21 EP-a.

Hendikep je izostanak standardnog braniča i vođe reprezentacije Duje Ćalete-Cara kojem Marseille navodno nije dozvolio odlazak na Euro jer ga žele na pripremama 1. srpnja, ali pojavili su se brojni medijski napisi o tome kako je otkazao nastup zbog odmora na Maldivima.