Damac FC
Damac FC

Hrvatska kolonija na Arapskom poluotoku upisala prvi poraz nakon dva i pol mjeseca

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 04.11.21. | 18:57

Momčad koju vodi hrvatski trener, a na travnjaku predvode Caktaš i Soudani upisala je tek drugi poraz ove sezone

Početkom sezone saudijskom Damacu nisu predviđali da će biti u vrhu prvenstva, ali klub kojeg vodi hrvatska kolonija na čelu s trenerom Krešimirom Režićem držao je čelo prvenstvene ljestvice. Dva i pol mjeseca momčad u kojoj igraju bivši kapetan Hajduka Mijo Caktaš i nekadašnji dinamovac Hilel Soudani nije znala za poraz.

Danas ih je pobijedio Al-Hilal, jedina momčad u prvenstvu trenutno bez poraza koju vodi nekadašnji trener Monaca Leonardo Jardim. Slavili su u 11. kolu saudijskog prvenstva s 2:0, a golove su za azijski Real Madrid zabili Carrillo u 56. i Aljuwayr u 93. minuti. Damac je bio ravnopravan protivnik, imali su više udaraca na gol, ali je presudila individualna kvaliteta Al-Hilala.

Caktaš je igrap do 85 minute, a Soudani je iz igre izašao u 69. minuti. Damacu je ovo drugi poraz u prvenstvu, a prvi su upisali od Al-Nassra nakon čega su nanizali devet utakmica bez poraza.

U klubu je donedavno boravio i Soudanijev bivši suigrač i nekadašnji kapetan Dinama Domagoj Antolić.

Krešimir RežićMijo CaktašDamacSaudijska Arabijasaudijska nogometna ligaDomagoj AntolićEl Arbi Hillel Soudani