Hajduku i Slavenu po bod, Diamantakosu odličan gol u debiju (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 29.08.20. | 22:30

Nekoliko lijepih golova je viđeno na poljudskoj ljepotici.

U drugoj utakmici dana trećeg kola HT Prve lige Hajduk i Slaven Belupo odigrali su na Poljudu 2:2.

U početku su gosti iz Korpivnice bili ti koji su imali više od igre, a u tom su razdoblju zaprijetili preko Boakyea, što je Posavec ukrotio.

Nakon 15 do 20 minuta Hajduk je uspostavio kontrolu, a njegovu prvu priliku smo vidjeli u 25. minuti. Grešku je napravio Paracki, Diamantakos gura loptu prema Jairu, on daje do Caktaša čiji udarac s poludistance brani Filipović. U nastavku akcije Paracki skoro zabija autogol u nastojanju da očisti loptu.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.290%;"><iframe src="https://streamable.com/e/81wiy2" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

U 32. je minuti viđena još jedna prilika za Hajduk. Jairo opet daje za Caktaša a on jakim udarcem iskosa cilja suprotni kut, ali lopta odlazi neposredno iznad vratnice.

U 37. jedanaesterac za Koprivničane. Bogojević je pucao, lopta je udarila Vuškovića u ruku, a nakon provjere s VAR-om Batinić je samo potvrdio odluku. Tog trenutka Stipić šalje van Boakyeja i uvodi Krstanovića, a upravo on, tako hladan, pristupa izvođenju jedanaesterca i dovodi goste u vodstvo u 38. minuti.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.290%;"><iframe src="https://streamable.com/e/s6hoje" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.290%;"><iframe src="https://streamable.com/e/0i52ay" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Drugi je dio Hajduk bolje otvorio i došao do izjednačenja već u 51. minuti. Na rubu kaznenog prostora je leđima okrenut prema golu loptu primio Diamantakos, dobro se otresao Parackog te preciznim udarcem po travi jako lijepo matirao Filipovića za 1:1.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/e/hmlqe5" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Nakon tri minute Hajduk je imao priliku odmah za vodstvo, no Jairo nije bio precizan. Hajduk je bio goropadniji u narednom periodu, nastojao svim silama doći do vopdstva, a u 65. minuti to i uspjeva. Posavec je ispucao loptu, Diamantakosa Božić uspjeva nadskočiti u zračnom duelu, ali glavom samo šalje loptu ravno u stopostotnu priliku Gyurcsu, koji sâm kreće prema Filipoviću, majstorski ga zaobilazi i zabija za 2:1.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.277%;"><iframe src="https://streamable.com/e/le8dwe" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

No već 71. minuta donosi izjednačenje. Sa desne strane Slavenovog napada je korner jako dobro izveo Glavčić, a najvši u skoku kraj Čoline je bio Bačelić-Grgić koji zakucava loptu u mrežu na stadionu gdje je napravio praktički prve nogometne korake.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.277%;"><iframe src="https://streamable.com/e/ltfzuu" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Hajduk je imao dobru priliku u 81. minuti da ponovno povede i vjerojatno dođe do pobjede, no udarac Caktaša je skrenuo Božić i lopta odlazi malo iznad grede.

U 85. minuti je Jairo radi drugog žutog kartona nakon duela s Glavčićem mora napustiti igru.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.237%;"><iframe src="https://streamable.com/e/bz8wee" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Hajduk je tako nakon dva dobra uvodna kola ostao bez pobjede u utakmici u kojoj je objektivno bilo da se očekuje pobjead. Ipak su sa sedam bodova iz tri utakmice odmah iza Gorice, no Dinamo ima utakmicu manje. Slavenu je ovo tek drugi bod iz tri ola te je trenutno na sedmom mjestu.

(foto: Milan Šabić/Pixsell)

HajdukSlaven BelupoPrva HNLAdam GyurcsoDimitris DiamantakosNemanja GlavčićStipe Bačelić-GrgićIvan KrstanovićMijo Caktaš