Tijek utakmice Hajduk - Slovan 0:1

Vrijeme Čitanja: 4min | čet. 27.08.15. | 21:48

Nogometaši Hajduka će od 20 sati na Poljudu protiv češkog Slovana iz Libereca pokušati izboriti plasman u Europsku ligu, a tekstualni tijek utakmice pratite na našem portalu.

90+4' Završena je utakmica na Poljudu. Slovan je pobijedio Hajduk 1:0 i izborio plasman u skupine Europske lige.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

90' Nižić je pokušao iz voleja nakon nakon odbijanca, ali nije to bilo dovoljno precizno.

89' Roguljić je opasno pokušao u gornji kut, ali odbijanac završava u gredi.

79' Vlašić opalio s više od 25 metara, ali pokraj gola.

77' Nada u preokret je sve manja.

74' Izmjena i u Slovanu, izlazi Sackey, ulazi Fleišman.

73' Tudor napušta igru, ulazi Juranović.

69' Milić i Maloku pokušavaju zaprijetiti, ali bez prave akcije.

64' Tražio je Hajduk da sudac pokaže na bijelu točku zbog igranja rukom gostiju nakon što je Vlašić pucao, a igrač Slovana Pokorny je rukom zaustavio loptu.

64' Hajduk se i dalje muči i dojma smo da se rezultat neće promijeniti.

62' Promjena kod Slovana. Izlazi Shala, ulazi Soungole.

60' Žuti karton dobio je David Pavelka.

55' Žuti karton za Tomaša Koubeka zbog zadržavanja igre, a požutio je i Sackey.

55' Milović je pucao glavom nakon ubačaja u 16 metara, ali nema opasnosti za vrata gostiju.

49' I promjene na obje strane. Za Slovan igru napušta Dzon Delarge, a ulazi Milan Kerbr. Kod Hajduka izlazi Mijo Caktaš, a ulazi Ante Roguljić.

48' Milić je dobio žuti karton zbog simuliranja.

47' Hajduk je uspio pokrenuti jednu kontru, ali nema mnogo opasnosti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Poljudu. Nema promjena u sastavima.

45+2' Gotovo je razočaravajuće prvo poluvrijeme za Hajduk, u kojem splitski sastav nije odigrao gotovo ništa, a malo bolji su gosti koji su nametnuli svoj ritam igre i koji su iz jednog udarca prema golu uspjeli povesti.

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade. Hajduk je neprepoznatljiv, bez oravog i očekivanog ritma i gosti su iz jedinog ozbiljnog naleta uspjeli zasluženo doći do vodstva te Česi u ovom trenutku imaju veliko vodstvo od ukupnih 2:0.

43' Slovan je ponovno u prilici. Šural je pucao no pokraj gola.

37' Maloku je pokušao s više od 25 metara ali slabo i bezopasno.

36' Milović je srušio Delarga u šesnaestercu, ali portugalski je sudac svirao samo korner za goste, sreća po Hajduk.

35' Korner za Hajduk, ali Koubek hvata loptu.

34' Burić nešto mora mijenjati. Vadi Andriju Balića koji napušta igru, a ulazi Elvir Maloku. Šural je dobio žuti karton.

33' Slovan je nametnuo svoj ritam igre i ne izgleda to dobro za Hajduk, koji je bez prave šanse.

27' Žuti karton dobio je Dzon Delarge zbog prekršaja nad Milićem.

23' GOOOL! Slovan vodi 1:0. Bilo je pitanje trenutka kada će gosti uspjeti probiti Hajdukovu obranu. Strijelac je Josef Šural. Ponovno je bilo gužvovito pred golom Splićana, blokirao je Milović jedan pokušaj gostiju, ali je odbijanac uspio uhvatiti Šural, koji lakoćom zakucava za veliku prednost. Slovan sada ima 2:0 i Hajduk mora zabiti tri gola želi li osigurati europsku jesen.

20' Tudor puca iz daljine, ali bez značajnije opasnosti za goste

15' Hajduk se nakon nervoznog početka malo razbudio i preselio je igru na polovicu gostiju. Tudor je poslužio Sušića ali čita to Slovan.

13' Novi pokušaj gostiju, ali lopta se odbija o blok.

12' Nema ritma u Hajdukovoj igri za sada, ne može se povezati akcija, a gosti lakoćom dolaze pred Hajdukova vrata. Nižić je sada uspio izbaciti loptu u out.

11' Nižić je izgubio loptu na 20-ak metara ali je na Tudoru napravljen prekršaj

5' Pokušaj Vlašića s nešto manje od 20 metara, ali nedovoljno precizno.

3' Prvi pokušaj je Ohandze koji je pucao s više od 20 metara ali nema prevelike opasnosti za Koubeka.

2' Nižić je spriječio prvu priliku na utakmici za goste.

1' Počela je utakmica na prepunom Poljudu.

Poznati su sastavi:

Hajduk: Kalinić, Milić, Milović, Nižić, Jefferson, Vlašić, Caktaš, Sušić, Tudor, Balić, Ohandza

Slovan: Koubek, Coufal, Hovorka, Bartošák, Pokorný, Pavelka, Shala, Sackey, Šural, Bakoš, Delarge

Uzvratna utakmica play-offa Europske lige protiv Slovana je s pravom označena kao utakmica sezone, a moglo bi se slobodno reći i generacije. Split je već danima u euforiji, Poljud je rasprodan i samo se priča o susretu koji bi mogao donijeti plasman u skupine Europske lige i osigurati europsku jesen.

Split sinoć nije spavao: Torcida najvećim karuselom u povijesti najavila Česima što ih čeka večeras! (VIDEO)

Uspješno je momčad Damira Burića apsolvirala estonski Sillamäe Kalev, slovenski Koper i norveški Stromsgodset, a sada slijedi češki predstavnik. Slovan je u prvom susretu pred domaćim navijačima slavio s minimalnih 1:0, nakon što je uspio zatresti splitsku mrežu deset minuta prije kraja.

Iako gosti imaju prednost i sigurno je kako je neće olako ispustiti. u Hajduku poručuju: „Dat ćemo sve od sebe“.

Momci su spremni i jedva čekaju početak. Ovo nam je jako važna utakmica i za sve nosi poseban naboj. Zbog toga ćemo sigurno dati sve od sebe, pa i posljednji atom snage za pobjedu. Motivirani smo“, naglasio je trener splitskog sastava Burić.

Dobro zna što ih i kakva borba očekuje, a prije svega će trebati strpljenja.

Najradije bih da povedemo već petoj minuti, ali Slovan je momčad koja čeka kontre i polukontre pa moramo imati kontrolu i paziti na njihove kontre, ali istovremeno i napadati“.

Neka tako i bude. Utakmica počinje u 20 sati, a pravdu će dijeliti Portugalci predvođeni Arturom Diasom.