Reuters
Reuters

Haaland i Odegaard sve dalje od Eura: Nakon uvjerljivog poraza od Furije, Norveška remizirala s Gruzijom (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 28.03.23. | 19:47

Nakon dva kola Norveška ima jedan bod.

Nakon što je Norveška u prvom kolu kvalifikacija za Euro teško 'stradala' kod Španjolske (0:3), u prvoj utakmici današnjeg programa kvalifikacija Skandinavci su odigrali remi s Gruzijom u Batumiju.

Dvoboj je počeo odlično za Norvešku, napadač Real Sociedada Alexander Sorloth zabio je već u 15. minuti, a Norveška je tu prednost držala sve do 61. kada je Georges Mikautadze zabio za, ispostavilo se, konačnih 1:1.

Podsjetimo, Erling Haaland propustio je uvodna dva kola kvalifikacija zbog ozljede, a drugi norveški superstar Martin Odegaard nije uspio pomoći svojoj momčadi da u uvodna dva kola Norveška osvoji više od 'mršavog' boda. Dapače, ofenzivac Arsneala u 77. minuti propustio je stopostpotnu priliku, kada je sa sedam metara pucao preko gola.

Gruziji, za koju je svih 90 minuta odigrao Hviča Kvarachelija, ovo je prvi bod iz prvog susreta u kvalifikacijama. U idućem kolu, koje se igra u lipnju, Gruzija gostuje na Cipru, a Norveška dočekuje Škotsku.

Druga utakmica današnjeg programa u skupini A između maksimalnih Škotske i Španjolske igra se u 20.45.