REUTERS/Annegret Hilse

Gvardiol zabio u slavlju Leipziga protiv Reala, Jovićeviću remi kod Celtica

Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 25.10.22. | 22:52

Nijemci su nadigrali Madriđane na svom terenu

Nakon što je u uvodna četiri kola ostao neporažen (tri pobjede i remi), madridski Real je ipak morao položiti oružje na Red Bull Areni i priznati RB Leipzigu da je ovog puta bio bolji. Bundesligaš je s 3:2 potpisao veliku pobjedu u petom kolu Lige prvaka, u inače jako sadržajnoj utakmici.

Već u prvoj minuti je Emil Forsberg zakuhao opasnim ubačajem u kazneni prostor, no Courtois je dobro reagirao.

Zatim je Real preuzeo konce igre, Tchouameni i Rodrygo nisu uspjeli zabiti, a onda je Leipzig poveo.

Nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru, lopta je odskočila do Joška Gvradiola koji je glavom zakucao za 1:0.

A već u 18. minuti je Leipzig povisio na 2:0. Nakon kratkog kornera lopta se odbila do Nkunkua koji je lagano poentirao za 2:0.

Nakon toga je ponovno Real uspostavio kontrolu ritma i krenuo navaljivati prema vratima Leipziga.

U 37. minuti je Vinicius odapeo jednu bombu koju mu ispod grede sjajnom intervencijom vadi Janis Blaswich.

Brzonogi Brazilac se ipak upisao među strijelce sedam minuta kasnije. Marco Asensio je ubacio preicznu loptu u kazneni prostor Leipziga, Vinicius je skočio i glavom od stative matirao Blaswicha za smanjenje vodstva.

Nakon povratka s velikog odmora i uputa Carla Ancelottija, očekivala se nova ofenziva Madriđana. I već smo u 53. minuti imali prilike vidjeti novu dobru priliku. Aurelien Tchouameni se našao u kaznenom prostoru, primio je zgodno dodavanje pa onda imao vremena i uputiti udarac, ali mu je branič Leipziga klizećim startom blokirao pokušaj.

Nakon što u nastavku Real nije uspio pripremiti konkretniju priliku, Leipzigov Timo Werner se našao u šansi za ubiti utakmicu. Njemački napadač je dočekao centaršut u 16-ercu pa onda poslao loptu pored gola.

Istom mjerom je uzvratio i Vinicius u 79. minuti, pucavši pored lijeve stative.

Pa kada već Real nije uspio zabiti za izjednačenje, Leipzig je u 81. stigao do novog vodstva i konačnog rješenja utakmice.

Leipzig je brzo izašao u kontranapad po desnoj strani, Mohamed Simakan je dugim korakom pretrčao polovicu igrališta pa zatim pronašao Wernera koji je lukavo izbjegao pažnji stopera Reala pa onda lagano poentirao u praznu mrežu za 3:1.

U samom finišu je Rodrygo zabio iz penala za 3:2, ali je na semaforu ostalo premalo vremena za Real.

U drugoj utakmici skupine Šahtar Igora Jovićevića je remizirao 1:1 na gostovanju kod Celtica.

Škote je u 34. minuti u vodstvo doveo Giakoumakis, a konačnih 1:1 je postavio Mudrik u 58.