
Glavne uzdanice mini Vatrenih: Neodlazak na Euro će biti velik neuspjeh
Vrijeme Čitanja: 3min | pon. 16.11.20. | 16:46
Posljednje kolo igramo u utorak s početkom od 17 sati na stadionu Aldo Drosina.
Hrvatska U21 nogometna reprezentacija u utorak igra utakmicu posljednjeg kola kvalifikacija za plasman na Euro. Velika prilika prokockana je protiv Škotske gdje smo vodili 2:0 na poluvremenu, domaćin je na kraju uzeo bod i tako nas ostavio na trećem mjestu uoči posljednjeg kola u kojemu ne ovisimo sami o sebi.
Treba nam bod ili pobjeda Grčke protiv Škota, uz naša tri boda protiv Litve (utorak, 17:00) kako bismo vidjeli europsku smotru.
Kapetan Nikola Moro slaže se da su mini Vatreni bili favoriti za osvajanje skupine uoči početka kvalifikacija.
"Jako je čudna skupina i nekako naizgled lagana, bili smo favoriti, i dalje smo najbolja momčad u toj grupi igrom i kvalitetom, ali smo u dosta utakmica prokockali ono što smo imali i sami smo krivi za situaciju u kojoj se nalazimo, ali što je tu je. Mislim da imamo kvalitetu i da ponovno igramo tu skupinu sigurno bismo prošli, ali ne možemo gledati unazad. Treba biti realan i samokritičan", rekao je veznjak moskovskog Dinama.
Prisjetio se prokockane prilike sa Škotima...
"Da nas je netko pitao da imamo vodstvo od 2:0 na poluvremenu sigurno bismo svi potpisali, i ali dogodilo se to što se dogodilo, napravili smo greške i to nas je, možda, koštalo odlaska na prvenstvo", rekao je, potom se osvrnuvši na Grke koje smo dobivali u dva navrata, a jednom s uvjerljivih 5:0: "Grci su se raspali kada smo mi poveli, ali pošto nemaju pritiska sa Škotskom postoji šansa da im uzmu bodove".
Pogled prema A reprezentaciji:
"Ova generacija ima talentiranih igrača, dio je već u A reprezentaciji, a što se tiče nas tu, sigurno je da će biti par igrača koji će dobiti priliku u seniorskoj reprezentaciji. Ali ja ne volim o tome pričati, nego kada dođe vrijeme za to, tada će se i dogoditi. Ja vjerujem da ću u skorije vrijeme doći tamo i pokazati da to zaslužujem", rekao je bivši veznjak Modrih, zaključivši: "S Brekalom igram praktički cijeli život, tu ima još nekoliko igrača s kojima imam dobar odnos i prijatelji smo. Drago mi je kad vidim da su uspješni i da se dobro razvijaju i da su bitan dio te A reprezentacije, a vjerujem da će se kvalificirati i da će uspjeti ostvariti cilj u ovoj zadnjoj utakmici".
Luka Ivanušec nije mogao igrati protiv Škotske, iako je redovan član udarnog sastava Igora Bišćana. Razlog je bio pozitivan nalaz na koronavirus, a i aktualni igrač zagrebačkog Dinama svjestan je kakva je šansa propuštena.
"Sve bi dao da sam mogao biti tamo i pomoći... Već smo mislili da smo na Euru, ali pad koncentracije, greške i loši postupci i to nas je koštalo. Bilo je par utakmica za kojima žalimo, gdje smo bili bolji, ali nismo ostvarili rezultat koji smo željeli", rekao je Ivanušec dodavši za kraj:
"Smatram da smo imali jako dobru generaciju, ali dogodilo nam se da nismo pobijedili. S Češkom ovdje kada smo dominirali, trebali smo voditi do 20., minute i po tri-četiri gola razlike. Ako ne odemo na Euro to će biti veliki neuspjeh za ovu generaciju".
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Counter Strike
Mali Nogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.