
Garcia nakon pobjede: "Hajduk još gradimo usput, puno je novih igrača"
Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 14.08.26. | 08:10
Trener Hajduka obratio se medijima nakon visoke pobjede
Nakon Hajdukove pobjede i plasmana u play-off Konferencijske lige, trener splitske momčadi Gonzalo Garcia osvrnuo se na igru svoje momčadi, probleme u obrani, mlade igrače i ono što Hajduk čeka protiv Rakowa.
Garcia je najprije govorio o činjenici da Hajduk ovaj put nije primio pogodak, što je bio jedan od problema u dosadašnjem dijelu sezone.
"Primamo pogotke jer se previše povučemo. Protiv Pafosa smo igrali protiv jakih igrača, protiv Žiline smo primali iz tranzicije, a oni su praktički zabili iz svake prilike. To moramo promijeniti jer nam se događa otkad sam došao. U nekim situacijama paničarimo, povučemo se, protivnik dođe u kazneni prostor i onda nas kazni", rekao je Garcia.
Dodao je kako je obrambeni dio jedan od segmenata na kojima još moraju raditi.
"Moramo nastaviti raditi. Nešto se pita i protivnika, Pafos nam je zabijao, Istra je iskoristila nekoliko svojih situacija. To je jedan od težih dijelova trenerskog posla i na meni je da to popravim. Vidim što je dobro, što nije i što moramo napraviti. Svi igrači moraju sudjelovati u obrani, u suprotnom dolaze problemi", poručio je.
Garcia je pritom naglasio da Hajduk još uvijek prolazi kroz proces slaganja momčadi.
"Moramo biti realni. Imamo puno mladih igrača i tek ćemo vidjeti kakvi će biti za nekoliko godina. Odigrali smo osam utakmica ove sezone, stiglo je mnogo novih igrača i praktički gradimo momčad usput. Neki prije tri tjedna nisu ni bili u kadru, a sada počinju utakmice", kazao je.
Rakow kao novi veliki test
Na pitanje o pozitivnim stvarima i činjenici da Hajduk kod kuće u Europi nije primio pogodak, Garcia je istaknuo da je zadovoljan radom momčadi.
"Drago mi je da gledate i pozitivnu stranu. Momci rade jako dobro i naporno. Daju maksimum, nekad to izgleda bolje, nekad lošije", rekao je.
Sljedeći protivnik bit će Rakow, a Garcia očekuje vrlo zahtjevan dvoboj.
"Rakow će biti težak protivnik. Moramo biti organizirani, agresivni i kvalitetni s loptom. Ako budemo samo reagirali na njihovu igru, uništit će nas. Bit će jako teško, ali došli smo do play-offa i pokušat ćemo napraviti sve da prođemo dalje", poručio je trener Hajduka.
Šutalo i Raci dobili pohvale
Garcia se osvrnuo i na nastupe Šutala i Racija, koji su se istaknuli u utakmici.
"Sviđa mi se Šutalov mentalitet. Jako brzo napreduje i odigrao je odličnu utakmicu. Moramo ipak biti pažljivi s njim jer je još mlad", rekao je Garcia.
Zadovoljan je bio i Racijevim izdanjem.
"Raci je bio dobar, kao i cijela obrana. Dobro trenira i sigurno će nam biti koristan u nastavku sezone", dodao je.
Pojačanja ovise i o odlascima
Na pitanje o mogućim pojačanjima i pozicijama koje bi Hajduk mogao dodatno popuniti, Garcia nije želio ulaziti u detalje.
"Ne bih sada govorio o konkretnim pozicijama. Sve ovisi o tome što smatramo uspjehom ili neuspjehom. Trebamo se pojačati, neki igrači su otišli, neki su došli i moramo vidjeti što možemo dobiti od novih igrača. Trebat će nam vremena, a puno toga ovisi i o tome hoće li još netko napustiti klub", kazao je.
Na kraju je kratko komentirao nastup Marka Livaje.
"Igrao je dobro, solidno. Napravio je ono što smo od njega tražili", zaključio je Garcia.



.JPG.webp.webp.webp.webp)






