Festival kaznenih udaraca u Serie A, Immobile hat-trickom razbio Jurićevu Veronu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | ned. 26.07.20. | 21:49

Fantastičan dan za sve zaljubljenike u Serie A

Prvi su na teren izašli nogometaši Bologne i Lecce, a utakmica je završila pobjedom domaćina rezultatom 3:2.

U prvih pet minuta Bologna je zabila dva pogotka. Prvo je u drugoj minuti utakmice precizan bio Palacio nakon jedne gužve u gostujućem 16-ercu, da bi nakon toga zabio i Soriano koji je jako lijepo pogodio s ruba 16 metara – 1:0, 2:0

Iako je Bologna bila puno bolja, gosti su u završnici prvog poluvremena ipak uspjeli doći do pogotka.

Obrana domaćina jako je loše reagirala, a lopta se nakon jedne gužve našla kod Mancosua koji iz blizine nema težak zadatak – 2:1

U nastavku utakmice, gosti stižu do poravnanja.

Igrala se 66. minuta utakmice, Petriccione je pronašao Falca koji je s desne strane okomito krenuo prema golu, driblingom se riješio svojeg čuvara, nakon čega lijepim udarcem matira Skorupskog – 2:2

Kad su već svi mislili da će ova utakmica završiti podjelom bodova, ukazao se Musa Barrow. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade, gosti su bacili sve svoje karte u napada nakon čega je uslijedila jedna kontra domaćina koju je u konačnici završio iznimno talentirani Gambijac kojem je ovo bio deveti pogodak u sezoni – 3:2

Dodajemo kako je do kraja Serie A ostalo još dva kola, Lecce i dalje ima teoretske šanse da ostanu u ligi, ali 17. Genoa bježi im četiri boda. S druge strane, Bologna je trenutno 10. momčad prvenstva te oni već sada gledaju prema sljedećoj sezoni…

U nešto kasnijem terminu (19:30) započele su četiri utakmice, a najatraktivnija je svakako bila ona između Rome i Fiorentine.

Vučica je povela u 45. minuti nakon što je kazneni udarac rutinski izveo Veretout (zanimljivo, Džeko je bio na terenu) – 1:0

Gosti se vraćaju u nastavku. Pulgar je izveo udarac iz kuta, Milenković je najviši u skoku, a Lopez je u ovoj situaciji potpuno nemoćan – 1:1

U 87. minuti, domaćin dolazi do prednosti. Džeko je srušen u suparničkom 16-ercu, a Veretout je ponovio radnju iz prvog poluvremena te je u konačnici Roma stigla do velike pobjede protiv uvijek neugodne Fiorentine – 2:1

Za kraj, valja naglasiti i veliki preokret Lazija na gostovanju kod Verone koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić.

U prvih 45 minuta vidjeli smo dva kaznena udarca, po jedan na svakoj strani. Prvo je kod domaćina bio precizan Amrabat u 38. minuti, da bi onda Immobile u petoj minuti sudačkog dodatka vratio svoju momčad u rezultatski egal.

U nastavku, gosti su dodali u „brzinu više“.

Milinković – Savić prvo je zabio u 56. minuti, a onda i asistirao šest minuta kasnije Correi za veliki preokret svoje momčadi.

Do kraja utakmice, točnije u 83. minuti, Immobile je zabio svoj drugi pogodak na utakmici, a to mu je ukupno bio 33. pogodak ove sezone u Serie A – 1:4

Fantastični Immobile kompletirao je hat-trick u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca te je još jednom potvrdio kako je ove sezone jedan od najboljih napadača svijeta.

S ovom pobjedom Lazio se bodovno izjednačio s Atalantaom koja je treća (bolja gol razlika), dok je Jurićeva momčad trenutno na 9. mjestu.

Do kraja dana vidjet ćemo još utakmicu između Juventusa i Sampdorije, a u slučaju pobjede Bianconeri će postati novi/stari prvak Italije.

(foto: MASIMO PINCA - Action images)