Ritzau Scanpix via REUTERS

Eriksen povratak na Parken proslavio golčinom Srbiji (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 29.03.22. | 20:30

Prošlog ljeta na istom stadionu je doživio srčani udar, a nakon posljednje dvije utakmice podsjeća na bolje dane

Danski nogomet živi ljepše dane nakon horora kojeg je proživljavao cijeli svijet prošlog ljeta kada se Christian Eriksen srušio na travnjak Parkena. Doživio je tog 12. lipnja srčani udar ponajbolji igrač danske nogometne reprezentacije u utakmici Eura protiv Finaca na domaćem terenu. Srećom, preživio je tu situaciju Danac, a u reprezentaciju se vratio prošle subote kad je u prvom dodiru s loptom zabio Nizozemcima na prijateljskoj utakmici.

Danas su na Parkenu prijateljski susret odigrali Danska i Srbija u kojem slavili domaći s 3:0. Prije 290 dana bilo je to zamalo kobno mjesto za Eriksena, a danas je dobilo novu simboliku. Zaigrao je danski majstor od prve minute i predvodio svoj sastav do pobjede na ovom stadionu gdje se vratio prvi put od nesreće koju je doživio prošlog ljeta.

Povratak na Parken okrunio je i prekrasnim golom za 3:0 u 57. minuti. Raspalio je sa 17 metara i matirao Rajkovića. Danska je povela u 15. minuti projektilom Maehlea, a za 2:0 je zabio Lindstorm u 53. minuti.