Dybalina majstorija, Juve ponovno prvi, a Inter bez gola u Torinu pet godina (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 08.03.20. | 22:32

Ronaldova 1000. utakmica u karijeri neće biti zapamćena po vrhunskom nogometu, ali pobjeda je pobjeda

U prvih 45 minuta gledali smo jednu statistički izjednačenu utakmicu s tim da je Juventus bio taj koji je bio nešto bolji od dva protivnika.

Stara dama je imala nešto manju inicijativu, a najbolju priliku za pogodak u 15. je minuti imao Douglas Costa, ali je sigurnom intervencijom Samir Handanović sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Valja istaknuti kako je Juventus tražio kazneni udarac već u trećoj minuti kada je novo pojačanje Nerazurra Ashley Young u svojem 16-ercu igrao rukom, ali Guidu nije zanimalo što Bianconeri imaju za reći na tu temu.

Osim dvije navedene situacije u prvih 45 minuta nismo vidjeli više ništa te se na predah otišlo s početnih 0:0.

U nastavku utakmice, prva prava prilika ujedno je bila i pogodak. Igrala se 55. minuta, Juve je napadao po lijevoj strani, jedan prizemni ubačaj stigao je do Ronalda koji nije najbolje iskontrolirao loptu, ali se ona odbila do Aarona Ramseyja koji iz blizine silovitim udarcem vara nemoćnog Handanovića. Ronaldo je tako, ni kriv ni dužan, u svojoj tisućitoj utakmici upisao asistenciju  – 1:0

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/noodO" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Nastavila se manja dominacija Stare dame, Juve je bio i dalje nešto bolja momčad, a svoju bolju igru momčad iz Torina okrunila je novim pogotkom u 68. minuti.

Iako se asistencija piše Ramseyju, sve je sam napravio Dybala koji je prihvatio dodavanje Velšanina, majstorski se riješio Younga, a onda u maniri rasnog strijelca i „pravog“, brazilskog Ronalda, špicom zabio kraj nemoćnog Slovenca na golu Intera. Majstorski! – 2:0

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/akkdW" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Do kraja utakmice više nije bilo pogodaka te je Juventus potpuno zasluženo ostvario novu pobjedu u talijanskom prvenstvu. Stara dama ovom se pobjedom vratila na vrh Serie A koju je, privremeno, preuzeo Lazio, dok je Inter sada na trećem mjestu s devet bodova manje od Juventusa i osam od Biancocelesta.