REUTERS/Albert Gea

Dostojno Lige prvaka: Raphinha poništio Rashforda i ostavio Barçu na životu za uzvrat na Old Traffordu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 16.02.23. | 20:52

Uzvrat na Old Traffordu je sljedeći četvrtak u 21 sat

Barcelona je uspjela ostati neporažena protiv Manchester Uniteda u prvoj utakmici playoffa Europske lige, dostojnoj nadmetanja u Ligi prvaka. Završilo je 2:2, igralo se kao da uzvrat ne postoji, a svi pogoci pali su u drugom poluvremenu; poveli su domaći, gosti preokrenuli, pa domaći izjednačili i bili bliži pobjedi, no pri 1:2 momčad Erika ten Haga je mogla povećati vodstvo… Ovako su Katalonci pod Xavijevim vodstvom izbjegli prvi poraz nakon 26. listopada i 0:3 protiv Bayerna…

Što se utakmice na Nou Campu tiče, počelo je obostrano otvoreno, kao da se igra jedna utakmica, a bolje prilike u prvom poluvremenu imali su gosti. U 28. minuti Weghorst je izbio sam pred Ter Stegena, ali je njemački vratar nogom obranio udarac nizozemskog napadača. U 34. minuti iskosa slijeva prdodro je Rashford i pucao, ali je Barcin čuvar mreže ponovno dobro intervenirao. U 37. minuti, nakon neopreznosti Wan-Bissake, Jordi Alba je slijeva ušao u kazneniprostor, pucao, ali De Gea je obranio. Potom se u 40. minuti ozljedio Pedri, a zamijenio ga je Sergi Roberto. Nisu se libili gosti iz Manchestera stisnuti visoki pressing domaćinima, uzeli neke lopte, ali bilo je i dobrih, brzih izlazaka Katalonaca, snalažljiv je bio Lewandowski koji je vezao oba stopera gostiju pa su Raphinha i Gavi mogli imati situacije ‘jedan na jedan’. Sve u svemu, u prvih 45 minuta nadmetanju su nedostajali samo pogoci…

Koji su počeli padati odmah u nastavku utakmice! Prvo je Raphinha zaprijetio ljevicom izdaleka, pa Sancho na drugoj strani ostao iznenađen kad je lopta prošla do njega, da bi u 50. minuti nakon Raphinhina udarca iz kuta Marcos Alonso s druge vratnice glavom pogodio mrežu De Gee za 1:0. No, nepune dvije minute kasnije – izjednačenje. Rashford na Fredov dubinski pas iz mrtvog je kuta gađao i pogodio Ter Stegenov bliži kut.

U 59. minuti preokret! Nakon kornera kojeg je izborio Rashford, isti se igrač driblingom oslobodio Raphinhe, dao prizemnu povratnu loptu u visini peterca, no ona se odbila do Kounea, pogodila ga u leđa, autogol za 1:2! U 61. minuti Wan-Bissaka je propustio povećati vodstvo Crvenih vragova u rezervnim bijelim dresovima, da bi nakon još nekoliko propuštenih obećavajućih akcija s obje strane Raphinha u 76. minuti izjednačio. Brazilac je ubacio, Lewandowski promašio loptu, ona je prošla kroz noge Varaneu i završila u daljem kutu skamenjenog De Gee.

Barcelona je bila bliža pobjedi jer je u 87. minuti nakon prekida Casemiro uzdrmao svoju vratnicu, a još nekoliko gužbi očistila je obrana Manchester Uniteda.

Pogotke na koje prava za Hrvatsku ima Arenasport pogledajte OVDJE.

Uzvrat je sljedeći četvrtak, 23. veljače, na Old Traffordu u 21 sat. (ri)

Barcelona – Manchester United 2:2

Poluvrijeme: 0:0

Stadion: Camp Nou. Gledatelja: 80.367.

Sudac: Maurizio Mariani (Italija). VAR: Massimiliano Irrati (Italija).

Strijelci: 1:0 Marcos Alonso (50., Raphinha), 1:1 Rashford (52., Fred), 1:2 Kounde (59.-ag, Rashford), 2:2 Raphinha (76.)

Žuti kartoni: J. Alba, Gavi (Bar), Varane, Casemiro, Malacia (MU)

Crveni kartoni: -

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen – Kounde, Araujo, Marcos Alonso (od 67. Christensen), Jordi Alba (od 67. Balde) – Pedri (od 41. Sergi Roberto), F. de Jong, Kessie (od 67. Fati) – Raphinha (od 83. Ferran Torres), Lewandowski, Gavi

Manchester United (4-2-3-1): De Gea – Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia – Casemiro, Fred – Sancho (od 82. Garnacho), Bruno Fernandes, Rashford - Weghorst

Europska ligaBarcelonaManchester UnitedErik ten HagXavi HernandezRaphinhaMarcus Rashford