Dinamo u prvih 45 minuta osigurao pobjedu, utakmicu obilježilo veliko nevrijeme (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 27.07.19. | 20:53

Pogocima Petkovića, Atiemwena i More Dinamo je osigurao drugu pobjedu u HNL-u ove sezone

U prvom poluvremenu vidjeli smo nekoliko dobrih situacija, a prva prava prilika na utakmici pretvorena je u pogodak.

Buno Petković fantastično se okrenuo u domaćem 16-ercu u četvrtoj minuti, domaći stoperi jako su loše reagirali, ali jednako tako treba pohvaliti i strijelca pogotka koji je sve majstorski napravio, a onda u padu matirao domaćeg čuvara mreže. – 0:1

Nakon toga obje momčadi su imale poneku priliku, a dva puta je kod domaćina zaprijetio Čanađija, ali njegovi udarci nisu bili precizni. Treba napomenuti kako je u dva navrata jako loše reagirao Dominik Livaković, ali na njegovu sreću domaći sastav nije uspio naplatiti njegove pogreške.

U 38. minuti Dinamo povećava svoje vodstvo. Petković je povukao loptu po sredini i uposlio Majera na lijevoj strani čiji udarac brani domaći vratar. Lopta se odbija nazad do Petkovića, koji nesebično dodaje Nigerijcu, a on lagano posprema loptu u mrežu pored nemoćnog Filipovića. – 0:2

Do kraja prvog poluvremena više nismo vidjeli većih prilika pa se sa vodstvom gostiju od 2:0 otišlo na predah.

Drugih 45 minuta možemo svesti u svega nekoliko rečenica.

Dinamo je kontrolirao tijek igra, imali su gosti više loptu u nogama, ali nije bilo istaknutih prilika.

Ono što je obilježilo drugo poluvrijeme je veliko nevrijeme, a na momente je izgledalo kao da se nebo otvorilo iznad Koprivnice. Gledatelji su pobjegli s tribina, a kraj utakmice dočekali su samo najvjerniji navijači obaju momčadi, kao i nekolicina gledatelja na središnjoj tribini koji su odlučili ostati do kraja na utakmici.

Pogodak za 3:0 zabio je Nikola Moro u 89. minuti utakmice. Nowak je grubo pogriješio i predao loptu u noge Dinamovom veznjaku, on je taj pklon objeručke prihvatio, te odigrao dupli pas sa Majerom, nakon čega sa 16 metara zabija pored nemoćnog Filipovića – 0:3

Dinamo nakon dva odigrana kola ima dvije pobjede te se u ovom trenutku nalaze na vrhu 1.HNL, dok je Slaven, sa dva poraza, na začelju.

U sljedećem kolu Dinamo na Maksimiru dočekuje Goricu, dok Slaven ide u goste Rijeci.

(foto:Pixsell)