
Dinamo: Svakom klubu iz HNL-a donijeli smo tri milijuna kuna!
Vrijeme Čitanja: 3min | sri. 21.09.16. | 20:31
Iz Dinama su se pohvalili kako su svojim prošlosezonskim plasmanom u skupine Lige prvaka od UEFA-e osigurali 3.526.823 eura koje će podijeliti svim klubovima koji se natječu u MAXtv Prvoj ligi.
„Krivo mi je što naša krovna organizacija, kao niti hrvatski klubovi, nije prepoznala činjenicu da će zbog prošlogodišnjeg ulaska Dinama u Ligu prvaka svaki naš prvoligaški klub će dobiti tri milijuna kuna. S obzirom na to da se budžet Lige prvaka povećao, za očekivati je da će ta sredstva iduće godine biti i veća“, rekao je na konferenciji za medije glavni direktor Dinama Tomislav Svetina, naglašavajući koliko uspjesi modrog kluba znače za cjelokupni hrvatski nogomet.
„Ponukani smo napisima u medijima, kao i vapajima pojedinih nogometnih klubova koji su u teškoj situaciji i mislim da ovakve stvari promiču našoj javnosti. Negdje se čak provlači teza je li uopće Liga prvaka potrebna. Dinamo je svojim ulaskom i nastupima u Europi zadnjih par godina doveo hrvatski nogomet do toga da smo vrlo blizu mogućnosti da imamo dva kluba u natjecanju za najprestižnije europsko natjecanje. Isto tako, Dinamo je doveo do toga da svaki naš klub ove godine dobije po tri milijuna kuna, a ta će sredstva biti veća iduće godine jer smo i ove sezone u Ligi prvaka“, istaknuo je Svetina.
Dobiveni novac od po tri milijuna kuna hrvatski će klubovi uložiti u unaprijeđenje svojih nogometnih škola.
„UEFA zahtijeva da se taj novac ulaže u mlade i da se razvija nogomet. Postoji licenciranje za domaće natjecanje unutar Hrvatskog nogometnog saveza, kao i za klubove koji igraju europska natjecanja. Moraju se zadovoljiti kriteriji vezani za nogometne škole i razvoj igrača gdje se može vidjeti kako se ta sredstva troše“.
Svetina je pozvao lokalne samouprave da i one pokušaju pomoći manjim klubovima.
„Koliko god neki loše pišu i govore o našem nogometu, hrvatski je nogomet najbolji izvozni proizvod Hrvatske u zadnjih 25 godina. Treba gledati samo brojke. S dobrim rezultatima i pozitivnim okruženjem svima je bolje i svi se trebamo dobro osjećati. Nije Dinamo ovo 'donio', već je svojom igrom, radom, angažmanom i politikom omogućio da taj novac svi klubovi zarade, ali i da ga ulože u mlade. Ako će se poraditi i na izgradnji infrastukture, marketingu i ostalome, sigurno da sve skupa ima smisla“.
Svetina je sažeo i kako se posljednjih godina 14 milijuna kuna slilo u hrvatske klubove sudjelovanjem Dinama u europskim natjecanjima, kao i da je sudjelovanjem u europskim Dinamovim pobjedama narastao nacionalni koeficijent te ponovio kako je sudjelovanjem prošle godine u Ligi prvaka svaki klub dobio tri milijuna kuna.
„Dinamo zadnjih par godina sudjeluje u Europi, samo od toga dobili smo dva milijuna Eura koje su podijelili hrvatski klubovi. Dinamo ne stoji samo iza jednog kluba jer se novac raspoređuje i pomažemo svim klubovima“, poručili su iz Dinama.
A vijest o sredstvima namijenjenima za hrvatske klubove potvrdio je i HNS na svojim stranicama.
„Iznos solidarne uplate za klubove HNS-a ove će godine iznositi značajnih 3.526.823 eura, zahvaljujući plasmanu zagrebačkog Dinama u prošlosezonsku Ligu prvaka.
Pravo na udio u raspodjeli ovih sredstava imaju svi klubovi MAXtv Prve lige osim klubova koji su sudjelovali u grupnoj fazi Uefine Lige prvaka ili Europske lige, što je prošle godine bio samo hrvatski prvak Dinamo.
Stoga će u raspodjeli sredstava sudjelovati HNK Cibalia, HNK Hajduk, NK Inter-Zaprešić, NK Istra 1961, NK Lokomotiva, NK Osijek, HNK Rijeka, NK Slaven Belupo i RNK Split, a Izvršni odbor HNS-a donijet će uskoro odluku o načinu raspodjele sredstava koja su namjenska te se mogu koristiti u svrhu podrške aktivnostima mlađih uzrasta i prilagodbi ostalih Uefinih inicijativa kao što je licenciranje klubova“, objavio je Hrvatski nogometni savez na svojim službenim stranicama.
(Foto: Pixsell)
Germanijak pratite i na našoj Facebook stranici!
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Counter Strike
LOL
Mali Nogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.