REUTERS/Marcelo Del Pozo

Dinamo nije uzdrmao Sevillu: Rakitić zabio u gradskom derbiju, Sevilla i dalje lovi Real (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 27.02.22. | 17:38

Bivši hrvatski reprezentativac zabio je prvi pogodak na utakmici.

Sevilla je na Ramon Sanchez Pizjuanu s 2:1 nadvisila Betis i zadržala šest bodova zaostatka za vodećim Real Madridom. Andalužane poraz od Dinama u uzvratnoj utakmici prve faze druge runde Europske lige očito nije uzdrmao jer su danas odigrali sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali prednost od 2:0 koju nisu ispuštali do kraj utakmice. Betis je konačni rezultat postavio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Prvi dio prošao je u apsolutnoj dominaciji Seville, koja je povela u 24. minuti pogotkom Ivana Rakitića iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Claudio Bravo. U 30. minuti Papu Gomez morao je napustiti igru zbog ozljede, a umjesto njega ušao je Munir El Haddadi koji je u 41. minuti pobjegao obrani Betisa i udarcem iskosa, uz, treba reći, dosta traljavu reakciju Brava zabio za konačnih 2:0.

Oba pogotka Seville pronađite OVDJE.

U nastavku utakmice Betis je očekivano preuzeo kontrolu nad utakmicom, a počasni pogodak zabio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Sergio Canales sjajno zabio iz slobodnog udarca (VIDEO). Ipak, ostalo je premalo vremena da se Zeleno-bijeli vrate u dvoboj.

Bivši hrvatski rerpezentativac Rakitić odigrao je jako dobrih 90 minuta.

U idućem kolu Sevilla gostuje kod Alavesa, a Betis dočekuje Atletico Madrid.