Roko Pavlinušić/DalmacijaDanas
Roko Pavlinušić/DalmacijaDanas

Dinamo doveo nadarenog stopera iz Splita

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 31.01.24. | 16:34

Tražila ga je Venezia, no iz Maksimira su bili brži te angažirali Bornu Orlića (17)

Borna Orlić (17) je novi igrač Dinama, radi se o velikom talentu koji je prošao školu Hajduka, bio kratko u Istri 1961 da bi postao jedan od najmlađih igrača Treće HNL Jug u konkurenciji seniora nastupajući za Split.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Orlić je stoper koji je na preporuku Tončija Bašića počeo igrati seniorski nogomet u kojemu se odmah nametnuo mirnoćom i kvalitetnom igrom koja nije prošla ispod radara domaćih, ali i inozemnih klubova.

Bašić je poznat po otkrivanju mladih talenata, nekadašnji trener koji je uveo Split u elitno društvo, kasnije bio i sportski direktor koji je radio odličan posao, a dvije godine bio je skaut Dinama gdje je za Modre tražio igrače diljem svijeta.


Dinamo - Gorica

Cjelokupnu ponudu za utakmicu 21. kola hrvatskog nogometnog prvenstva koja se igra u nedjelju 4. veljače u 17.15 sati u Maksimiru pronađite ovdje:

(1.20) Dinamo (6.50) Gorica (16.0)

ODIGRAJ ODMAH!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

Orlić se nametnuo u seniorskom nogometu pa je tako u prosincu dobio poziv iz Venezije da se okuša u njihovoj Primaveri i boravio nekoliko dana u kampu ambiciznog kluba koji želi povratak u Serie A.

No, pratili su ga i iz Dinama te je uslijedio poziv šefa Škole Marka Marića iz Zagreba, a Orlić je na treninzima oduševio struku u Omladinskom pogonu Modrih te su ga odlučili zadržati jer u njemu vide potencijal i za prvi sastav.

S druge strane prevagnula je procjena da je za mladog igrača bolje da svoj nogometni razvoj nastavi u Hrvatskoj a ne u inozemstvu.

Orlić će igrati za juniore, pomalo se uhodavati u juniorskoj ligi te pripremati ukoliko Dinamo bude prvak u tom uzrastu, da dođe i do Lige prvaka.


HNL, 21. kolo

Petak, 2. veljače

Lokomotiva – Varaždin 0-0

Subota, 3. veljače

Slaven Belupo – Rudeš 4-0

Osijek – Hajduk 1-1

Nedjelja, 4. veljače

Rijeka – Istra 1961 3-0

Dinamo – Gorica 2-0


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.



Tagovi

Borna OrlićGNK DinamoRNK SplitZimski prijelazni rok 2024.

Ostale Vijesti