Daniju Olmu malo više od pola sata u tijesnoj pobjedi Leipziga

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 27.02.22. | 21:32

Hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol nije nastupio za pobjednički sastav zbog kartona

U njemačkoj su Bundesligi danas odigrana dva susreta u sklopu 24. kola. U ranijem terminu RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Bochum rezultatom 1:0, golom koji je 82. minuti utakmice zabio Christopher Nkunku na asistenciju Benjamina Henricksa. Leipzig je povukao munjevitu kontru, Henricks je sjajno povukao loptu, te uposlio Nkunkua koji je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:0.

Pogodak Nkunkua pogledajte OVDJE

Poprilično se četvrtoplasirani sastav njemačkog prvenstva mučio protiv 11. Bochuma. Domaća je momčad imala veći posjed lopte, puno više udaraca prema vratima, dok je u 78. minuti imala i priliku za pogodak: Christopher Antwi-Adjei pogodio desnu stativu. Bochum ipak nije uspio postići pogodak i stoga sastav iz Leipziga zadovoljno trlja ruke nakon povećanja bodovnog salda.

Hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol nije nastupio za pobjednički sastav zbog kartona, dok je Dani Olmo u igru ušao u 58. minuti utakmice.

U zadnjem susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Borussia Dortmund su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 35. minuti golom Thorgana Hazarda, a u 52. minuti imali su sjajnu priliku za 2:0, no udarac Donyella Malena je vratar obranio odbivši loptu u prečku.

Pogodak Hazarda pogledajte OVDJE

Ipak, Borussija nije uspjela do kraja sačuvati sva tri boda jer je izjednačujući gol djelo Noaha Joela Sarenrena-Bazeea, koji je bio precizan u 78. minuti.