EXPA/ laPresse/ Giuseppe Maffia

Crveni bikovi iz Salzburga teško izborili pobjedu, Sučić odigrao cijelu utakmicu, Šimić ušao u nastavku

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 25.11.23. | 19:35

Pogodak odluke vidjeli smo u 85. minuti.

U derbi utakmici 15. kola austrijske Bundeslige tamošnji prvak RB Salzburg pobijedio je pred svojim navijačima Hartberg 3-2.

Teško je RB Salzburg ostvario pobjedu, a tri boda je osigurao Dorgeles u 85. minuti, golom za konačno slavlje. Prije toga su strijelci za domaćina bili Ratkov i Gloukh, dok su za Hartberg golove dali Bowat i autogol Morgalla.

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić odigrao je cijelu utakmicu za pobjednički sastav, dok je mladi U21 reprezentativac Roko Šimić u igru ušao u 73. minuti.

Tijekom subote još je LASK pobijedio WSG Tirol 1-0, a Sturm s 2-0 Austriju Lustenau.

Na ljestvici vode RB Salzburg i Sturm s 33 boda. LASK je skupio 28, dok je Hartberg ostao na 25.