City prvi prešao brojku od 100 golova ove sezone – utrpali mrežu Huddersfielda

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 20.01.19. | 16:23

Građani nastavljaju potjeru za Redsima.

U 23. kolu Premier lige, nogometaši Manchester Citya upisali su četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu nakon neočekivanog poraza od Leicestera na 'Štefanje'. Danas su na gostovanju pobiejdili Huddersfield rezultatom 3-0 i tako nastavili potjeru za prvoplasiranim Liverpoolom koji im bježi četiri boda.

Poveli su 'Građani' pogotkom Danila u 18. minuti. Brazilac je pucao s 25 metara udaljenosti, a lopta je putem pogodila obrambenog igrača domaćih i tako prevarila vratara Lossla. Do kraja prvog poluvremena se rezultat nije mijenjao, ali već nakon deset minuta drugog dijela utakmica je bila riješena.

Moćni napad aktualnog prvaka Engleske izigrao je obranu Huddersfielda, Leroy Sane je pravovremeno utrčao u prostor i s lijeve strane uputio centaršut za Raheema Sterlinga. Reprezentativac Gordog Albiona samo se naklonio glavom i pospremio loptu u mrežu u 54. minuti.

Samo dvije minute kasnije konačni rezultat postavlja asistent kod prethodnog pogotka, Sane. Mladi Nijemac izbio je sam ispred domaćeg vratara nakon odlične asistencije glavom Kuna Aguera za 3-0.

City je ovom pobjedom premašio brojku od 100 zabijenih golova ove sezone, prvi od svih europskih klubova, a još nije ni kraj siječnja. U ovom pothvatu uvelike su im pomogle monstruozne pobjede u FA i Liga kupu nad Rotherhamom (7-0) i Burtonom (9-0).

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">100 - Manchester City are the first team in the top five European leagues to score 100 goals in all competitions this season. Relentless. <a href="https://twitter.com/hashtag/HUDMCI?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#HUDMCI</a></p>&mdash; OptaJoe (@OptaJoe) <a href="https://twitter.com/OptaJoe/status/1086984581927059456?ref_src=twsrc%5Etfw">January 20, 2019</a></blockquote>

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">8 - Since the start of last season, Leroy Sané has both scored and assisted in eight <a href="https://twitter.com/premierleague?ref_src=twsrc%5Etfw">@premierleague</a> games for Manchester City, at least three more times than any other player at the club (Sterling and Agüero 5). Spectrum. <a href="https://twitter.com/hashtag/HUDMCI?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#HUDMCI</a> <a href="https://t.co/xdYnBcAwpQ">pic.twitter.com/xdYnBcAwpQ</a></p>&mdash; OptaJoe (@OptaJoe) <a href="https://twitter.com/OptaJoe/status/1087000151108055040?ref_src=twsrc%5Etfw">January 20, 2019</a></blockquote>