Backpagepix/Press Association

Burkina Faso slavi! Senzacijom protiv Tunisa došli do polufinala Kupa nacija (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 29.01.22. | 22:38

Reprezentacija Istrinog napadača Hasaanea Bandea izborila je polufinale pobjedom nad favoriziranim suparnikom.

Reprezentativci Burkine Faso savladali su Tunis sa minimalnih 1:0 i po četvrti put u svojoj povijesti naći će se u polufinalu elitnog natjecanja afričkog kontinenta. Najbolji rezultat ostvarili su 2017. kada ih je u polufinalu nakon jedanaesteraca izbacio Egipat, a potom su u utakmicu za brončanu medalju bili bolji od Gane.

Jedini strijelac na susretu bio je Bango Ouattara, 19-godišpnji napadač francuskog lorienta. Zabio je odličan pogodak u nadoknadi prvog poluvremena, što je, ispostavit će se, bilo dovoljno da nogometaši Burkine Faso ubilježe ogroman uspjeh.

Ouattara je u 82. minuti dobio crveni karton zbog udaranja suparnika laktom, ali njegovi suigrači izdržali su do samog kraja unatoč brojčanoj prednosti koju su imali Tunižani.

Kad smo kod kraja, spomenimo da je sudac Joshua Bondo iz Bocvane svirao kraj dvadesetak sekundi ranije.