REUTERS/Juan Medina

Budimirov golgeterski niz se nastavlja: Zabio i u trećoj utakmici zaredom, a Osasuni osigurao pobjedu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 10.04.22. | 17:18

Napadač je sada na pet golova u tekućoj sezoni

Izgleda kako je reprezentativna turneja u Dohi imala blagotvorni učinak na Antu Budimira. Nakon što mu je izbornik Dalić dao minute da osigura poziciju prvog napadača, nogometaš na plaći u Osasuni nije oduševio i ubrzo se u javnosti krenulo razgovarati o alternativnim rješenjima. To je došlo i do Budimira koji se nakon toga svojski potrudio da ipak on ostane prvi pick za to mjesto. U 31. kolu španjolske La Lige u kojoj je Osasuna kao domaćin svladala Alaves s minimalnih 1-0, upravo je Budimir bio čovjek odluke.

Generalno je Osasauna bila bolja momčad s tim da je svoju najbolju šansu propustila u 38. minuti kada Ruben Garcia nije uspio pretvoriti jedanaesterac u pogodak. Onda je u 73. minuti Budimir zabio pogodak glavom, ali mu je gol poništen zbog zaleđa.

No kada je utakmica već bila na izmaku, Osasuna je krenula u kontranapad. Nakon nespretne reakcije obrane Alavesa lopta se na drugoj stativi odbila do usamljenog Budimira koji nije imao težak zadatak i ugurati loptu u mrežu.

Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak u sezoni, s tim da Budimir zabija u posljednje tri utakmice Osasune zaredom.

Osim Alavesu, zabijao je i u porazu od Betisa i pobjedi nad Levanteom. A u posljednja četiri gola Osasune u La Ligi sudjelovao je u sva četiri, jer je osim spomenuta tri gola zabilježio i asist.

Unatoč pobjedi Osasuna je ostala na desetom mjestu, ali se bodovno izjednačila s devetom Valencijom.